Quarterfinals

Friday, January 25, 2019 at 10:30 PM

106

Kai Burkett, Chestnut Ridge, won by technical fall against, Nathan Pelesky, North Star, 17-1, 5:17

Bout 273 • Mat 1

Ganon Smith, Newport, pinned, Shane Fink, Northern Garrett, 4:52

Bout 274 • Mat 2

Luke Geibig, Mount Pleasant, won by technical fall against, Trevor Husick, Tussey Mountain, 17-0, 5:15

Bout 275 • Mat 3

Gavin Bradley, Athens, pinned, Gabe Latuch, Berlin, 0:34

Bout 276 • Mat 1

113

Nathan Holderbaum, Chestnut Ridge, pinned, Andrew Degiglio, Newport, 1:57

Bout 277 • Mat 2

Jacob Blough, North Star, won by decision against, Trevor Donaldson, Meyersdale, 8-6, SV

Bout 278 • Mat 3

Nicholas Salerno, Burrell, won by decision against, Allen Simmons, Cambria Heights, 6-0

Bout 279 • Mat 1

Noah Gnibus, Mount Pleasant, won by decision against, Danny Grigas, North Schuylkill, 3-1

Bout 280 • Mat 2

120

Ian Oswalt, Burrell, won by technical fall against, Hunter Horton, Tussey Mountain, 20-4, 6:00

Bout 281 • Mat 3

Mathew Emerick, Bedford, won by decision against, Jimmy Gwyer, Bethlehem Center, 3-2

Bout 282 • Mat 2

Ross Dull, Chestnut Ridge, pinned, Eli Brougher, North Star, 3:13

Bout 283 • Mat 3

Noah Teeters, Mount Pleasant, won by major decision against, Gavin Locke, North Schuylkill, 13-4

Bout 284 • Mat 1

126

Bryce Knauf, Greenville, won by decision against, Evan Brennan, Everett, 9-3

Bout 285 • Mat 1

Karter Rude, Athens, won by decision against, Grant Kauffman, Newport, 8-1

Bout 286 • Mat 2

Brady Villa, Tussey Mountain, won by decision against, Trent Valovchik, Burrell, 3-1

Bout 287 • Mat 1

Gryphon Callihan, Chestnut Ridge, won by decision against, Damien George, Mount Pleasant, 1-0

Bout 288 • Mat 3

132

Garret Cornell, Everett, pinned, Adam Lechleitner, Central Cambria, 3:20

Bout 289 • Mat 2

Trevor Weyandt, Chestnut Ridge, won by decision against, Brandon Holsinger, Central, 5-4

Bout 290 • Mat 3

Chase Proudfit, Penn Cambria, won by technical fall against, Trevor Pettit, Bethlehem Center, 19-4, 3:14

Bout 291 • Mat 1

Kaden Cassidy, Bedford, pinned, Luke McKenzie, Meyersdale, 0:37

Bout 292 • Mat 2

138

Anthony Corrado, Burrell, pinned, Tyler Fisher, Bethlehem Center, 1:51

Bout 293 • Mat 3

Austin Washic, Central Cambria, won by major decision against, Clayton Lee, Berlin, 10-0

Bout 294 • Mat 1

Mason Kauffman, Newport, won by decision against, Cade Keithley, Claysburg Kimmel, 6-2

Bout 295 • Mat 3

Kenny Duschek, Freedom Area, pinned, Luke Moore, Chestnut Ridge, 1:59

Bout 296 • Mat 2

145

Tristan Pugh, Berlin, pinned, Logan Lisbon, North Star, 1:54

Congratulations to Tristan Pugh on his 100th win
Bout 297 • Mat 1

Nathan Gabriel, Bedford, won by decision against, Austin Broadwater, Meyersdale, 5-0

Bout 298 • Mat 2

Jake Pail, Freedom Area, won by major decision against, Noah Linderman, Burrell, 9-1

Bout 299 • Mat 2

Devan Blose, Newport, won by decision against, Tyler Kirkpatrick, Cambria Heights, 2-1

Bout 300 • Mat 3

152

Mason Karpinski, Greenville, won by major decision against, Brayden Koontz, Bedford, 13-2

Bout 301 • Mat 1

Alec Supanick, North Star, won by decision against, Hunter Wilhelm, Northern Garrett, 8-1

Bout 302 • Mat 2

Macen Akers, Everett, won by decision against, Logan Marko, Central, 6-2

Bout 303 • Mat 3

Trent Schultheis, Freedom Area, pinned, Daniel Moore, Chestnut Ridge, 1:56

Bout 304 • Mat 1

160

Austin Mele, Burrell, won by major decision against, Seth Holderbaum, Chestnut Ridge, 11-3

Bout 305 • Mat 2

Tyler Rios, Somerset, won by decision against, Aaron Heffron, Tri-Valley, 12-5

Bout 306 • Mat 3

Seth Link, Cambria Heights, won by decision against, Cole Karpinski, Greenville, 6-0

Bout 307 • Mat 1

Kobe Harr, Claysburg Kimmel, won by major decision against, Jacob Bonadio, Berlin, 11-2

Bout 308 • Mat 2

170

Jared McGill, Chestnut Ridge, pinned, Daniel McCarthy, Burrell, 1:06

Bout 309 • Mat 3

Joseph Smychynsky, Penn Cambria, won by decision against, Austin Mowry, Northern Bedford, 8-4

Bout 310 • Mat 1

Brady Gentile, Greenville, won by major decision against, Mason Huggins, Newport, 20-9

Bout 311 • Mat 1

David Galasso, Athens, won by major decision against, Ian Eckenrode, Cambria Heights, 16-8

Bout 312 • Mat 2

182

Derek Brown, Penn Cambria, pinned, Sam Beeman, Northern Garrett, 1:50

Bout 313 • Mat 3

Alex Fouse, Northern Bedford, won by decision against, Richard Feroce, Burrell, 7-2

Bout 314 • Mat 1

Austin Crouse, Chestnut Ridge, won by decision against, Brenden Leach, Newport, 3-1

Bout 315 • Mat 2

Dayton Pitzer, Mount Pleasant, pinned, Tyler Krause, Somerset, 1:33

Bout 316 • Mat 3

195

Hunter Tremain, North Star, pinned, Luke Welsh, Northern Bedford, 0:31

Bout 317 • Mat 1

Brodie Harbaugh, Chestnut Ridge, won by decision against, Logan Propst, Everett, 9-5

Bout 318 • Mat 3

Damon Lemin, Tussey Mountain, won by decision against, Brady Bobourchak, Berlin, 7-1

Bout 319 • Mat 3

Brady Gentile, Greenville, pinned, Marcus Wirfel, Penn Cambria, 3:21

Bout 320 • Mat 2

220

Jacob McMaster, Greenville, pinned, Nathan Harvey, Meyersdale, 1:15

Bout 321 • Mat 3

Jacob Baker, Bethlehem Center, won by decision against, Jon Croft, Central Cambria, 8-5

Bout 322 • Mat 1

Duane Knisely, Chestnut Ridge, won by technical fall against, Kyle Guyer, Northern Bedford, 16-1, 6:00

Bout 323 • Mat 2

Ethan Rode, Newport, pinned, Shane Clark, Everett, 7:09, TB1

Bout 324 • Mat 1

285

Jalen Stephens, Meyersdale, pinned, Matthew Watkins, Tussey Mountain, 0:52

Bout 325 • Mat 3

Dalton Seace, Chestnut Ridge, won by decision against, Ryan Weitz, North Schuylkill, 5-2

Bout 326 • Mat 2

Max Wills, Greenville, pinned, Keegan Braund, Athens, 1:57

Bout 327 • Mat 2

Kole Winfield, Southern Huntingdon, pinned, Jay Ebersole, Northern Bedford, 0:29

Bout 328 • Mat 3
Advertisement
Advertisement