2nd Round of Consolations

Friday, January 25, 2019 at ~7:30 PM

106

Aaron Edwards, Burrell, pinned, Zach Geiser, Conemaugh Township, 2:06

Bout 195 • Mat 1

Bryce Proudfit, Penn Cambria, bye

Joseph Holmes, Bethlehem Center, bye

Tyler Slotterback, North Schuylkill, pinned, Mya Flores, Jefferson Morgan, 0:21

Bout 196 • Mat 2

Kolton Whitsel, Southern Huntingdon, pinned, Kadin Ammons, Somerset, 4:11

Bout 197 • Mat 3

Bryce Knauf, Greenville, bye

Zachary Brandis, Central Cambria, bye

Thomas Steinbrunner, Bedford, pinned, Evan Thompson, Meyersdale, 2:16

Bout 198 • Mat 4

113

Riley Kneeland, Greenville, pinned, Mason Boltz, Tri-Valley, 2:38

Bout 199 • Mat 5

Kaden Setzer, Athens, bye

Austin Dell, Southern Huntingdon, pinned, Brandt Patterson, Penn Cambria, 1:43

Bout 200 • Mat 1

Timmy Cafrelli, Freedom Area, pinned, Riley Hoinstien, Northern Garrett, 2:12

Bout 201 • Mat 2

Camden Koontz, Bedford, won by technical fall against, Zach Reed, Everett, 16-0, 4:19

Bout 202 • Mat 3

Hunter Cornell, Berlin, bye

Alex Bowman, Central, bye

Kyle McCollum, Bethlehem Center, won by decision against, Josh Augustine, Somerset, 4-1

Bout 203 • Mat 4

120

Austin Miller, Tri-Valley, pinned, Jestin Poruban, Penn Cambria, 2:50

Bout 204 • Mat 5

Ian Crouch, Central, bye

Kason Smeltzer, Greenville, pinned, Moriah Davis, Jefferson Morgan, 0:26

Bout 205 • Mat 1

Cole Hicks, Southern Huntingdon, pinned, Logan Mason, Northern Garrett, 1:44

Bout 206 • Mat 2

Dan Lazer, Central Cambria, pinned, Joshua Ackerman, Freedom Area, 0:29

Bout 207 • Mat 3

Calvin Sarver, Newport, pinned, Brandon Warrick, Somerset, 2:46

Bout 208 • Mat 4

Justin Shaffer, Berlin, bye

Issac Westrick, Cambria Heights, won by major decision against, Jaden Perrin, Everett, 13-4

Bout 209 • Mat 5

126

Ethan Hemminger, Somerset, won by major decision against, Jacob Dawson, Bedford, 15-7

Bout 210 • Mat 2

Blake Harner, Tri-Valley, pinned, Thomas Young, Freedom Area, 3:33

Bout 211 • Mat 4

Austin Hribar, North Star, pinned, Lucas Heck, Northern Bedford, 2:09

Bout 212 • Mat 1

Nick Ackerman, Meyersdale, bye

Ethan Miernicki, North Schuylkill, pinned, Chase Taylor, Northern Garrett, 4:24

Bout 213 • Mat 2

Josh Fleck, Southern Huntingdon, pinned, Alayna Gil, Penn Cambria, 0:47

Bout 214 • Mat 5

Hunter Dively, Claysburg Kimmel, won by major decision against, Mason Daniels, Central, 17-3

Bout 215 • Mat 1

Richard LaRosa, Bethlehem Center, won by decision against, Landon Wellington, Berlin, 5-4

Bout 216 • Mat 3

132

Jameson Warnick, Northern Garrett, won by major decision against, Alvaro Rios, Tri-Valley, 14-3

Bout 217 • Mat 5

Daniel Capozzoli, Newport, bye

Cameron Snoeberger, North Star, pinned, David Campbell, Freedom Area, 0:47

Bout 218 • Mat 2

Michael Sterner, North Schuylkill, won by decision against, Evan Herrington, Southern Huntingdon, 3-2

Bout 219 • Mat 1

Nick Brumbaugh, Tussey Mountain, pinned, Lucas Forbes, Athens, 0:31

Bout 220 • Mat 4

Deavon Rainey, Greenville, bye

Zach Claycomb, Claysburg Kimmel, bye

Eyziak Cottle, Northern Bedford, pinned, Andrew Luteri, Somerset, 2:48

Bout 221 • Mat 1

138

Troy Jennings, Athens, won by decision against, Caleb Springer, Greenville, 14-13, SV

Bout 222 • Mat 3

Jordan Bailey, Southern Huntingdon, bye

Luke McKenzie, Meyersdale, won by forfeit

Bout 223

Ben Wolfe, North Schuylkill, pinned, Liam Ankrom, Jefferson Morgan, 1:48

Bout 224 • Mat 4

Colten Connor, North Star, pinned, Case Donaldson, Northern Bedford, 1:23

Bout 225 • Mat 5

Colton Riley, Tussey Mountain, pinned, Nick Opel, Northern Garrett, 0:29

Bout 226 • Mat 3

Logan Schwalm, Tri-Valley, won by decision against, Matthew Batzel, Bedford, 2-0, SV

Bout 227 • Mat 2

Tanner Hall, Central, pinned, Braden Pfister, Penn Cambria, 0:34

Bout 228 • Mat 5

145

Donavin Miller, Somerset, pinned, Paul Mullen, Penn Cambria, 2:00

Bout 229 • Mat 1

Lane Younker, Everett, bye

Jacob Strohecker, Tri-Valley, pinned, Chris Bowman, Northern Bedford, 1:58

Bout 230 • Mat 4

Blayde Shawley, Claysburg Kimmel, pinned, Branson Heeter, Central, 1:30

Bout 231 • Mat 2

Baltzer Bollman, Chestnut Ridge, pinned, Tyler Fisher, Bethlehem Center, 3:40

Bout 232 • Mat 4

Josh Thomas, Northern Garrett, bye

Zach Stafursky, Athens, bye

Chris Cutrona, North Schuylkill, pinned, Gavin Guillarmod, Central Cambria, 1:00

Bout 233 • Mat 3

152

Brady Clark, Northern Bedford, won by decision against, Bryan Rankin, Tussey Mountain, 7-0

Bout 234 • Mat 2

William Davis, Newport, bye

Alex Lange, Jefferson Morgan, pinned, Dominic Julian, Tri-Valley, 0:34

Bout 235 • Mat 5

Dominic Holmes, Burrell, pinned, Mikiah Bayus, Bethlehem Center, 2:57

Bout 236 • Mat 4

Kenneth Myers, Hyndman, pinned, Colin Martin, Athens, 2:10

Bout 237 • Mat 1

Levi Brown, Claysburg Kimmel, bye

Patrick Brewer, Mount Pleasant, bye

Wyatt Campbell, Southern Huntingdon, won by default against, Jalen Kovac, Cambria Heights, 3:01

Bout 238 • Mat 5

160

Quinton Spade, Everett, pinned, Lane Kocher, Central, 2:09

Bout 239 • Mat 5

Colby Imler, Northern Bedford, pinned, Hunter Dale, Northern Garrett, 3:23

Bout 240 • Mat 1

Nathan Rode, Newport, pinned, Colby Rutan, Jefferson Morgan, 4:22

Bout 241 • Mat 4

Colby Vinisky, North Star, won by decision against, Dakota Thomas, Conemaugh Township, 2-1

Bout 242 • Mat 2

Alex West, Athens, pinned, Shawn Sosnoski, North Schuylkill, 1:00

Bout 243 • Mat 3

Kyle Jones, Mount Pleasant, won by major decision against, Connor Clarke, Bedford, 10-1

Bout 244 • Mat 2

Jacob Housel, Bethlehem Center, pinned, Mason Swanger, Southern Huntingdon, 1:14

Bout 245 • Mat 1

Jacob Davis, Penn Cambria, pinned, Aden Scott, Tussey Mountain, 4:18

Bout 246 • Mat 3

170

Justin Maddich, Jefferson Morgan, won by decision against, Hunter Meyers, Northern Garrett, 8-2

Bout 247 • Mat 4

Ethan Kubat, Central Cambria, bye

Cole Weist, Tussey Mountain, bye

Zach Parks, Central, bye

Luis Saldivar, Everett, pinned, Andrew Thorpe, Berlin, 4:02

Bout 248 • Mat 5

Ethan Wolfe, Freedom Area, bye

Lyle Moody, Meyersdale, bye

Ashton Dull, Bedford, pinned, Patrick Cooney, North Schuylkill, 0:56

Bout 249 • Mat 3

182

Bryant Most, Meyersdale, pinned, Bryce Saylers, North Star, 1:55

Bout 250 • Mat 5

Joseph Berish, Bethlehem Center, bye

Noah Foor, Tussey Mountain, pinned, Cyril Hague, Jefferson Morgan, 0:44

Bout 251 • Mat 3

Wasim McClinton, Greenville, pinned, Michael Fowkes, Central, 2:48

Bout 252 • Mat 1

Dylan Comstock, Athens, pinned, Aaron Kough, Southern Huntingdon, 1:36

Bout 253 • Mat 5

Josh Most, Berlin, bye

Zach Weakland, Cambria Heights, bye

Hunter Knorr, Tri-Valley, pinned, Seth Snyder, Everett, 2:53

Bout 254 • Mat 4

195

Tyler Holt, Tri-Valley, pinned, Jacob Detwiler, Central, 0:15

Bout 255 • Mat 2

Jonah Smith, Meyersdale, bye

Cooper Lingenfelter, Claysburg Kimmel, won by decision against, Jonathan Wolfe, Jefferson Morgan, 19-15

Bout 256 • Mat 1

Anthony Smuro, Conemaugh Township, pinned, Tyler Coy, Athens, 1:12

Bout 257 • Mat 1

Mason Slahtovsky, Burrell, pinned, James Happ, Freedom Area, 2:03

Bout 258 • Mat 3

Matthew Godbout, Newport, bye

Owen Biddle, Bedford, bye

Matt Castel, Northern Garrett, pinned, Blake Olayo, North Schuylkill, 4:58

Bout 259 • Mat 5

220

Nik Gaal, Somerset, pinned, Logan McDonald, Claysburg Kimmel, 1:12

Bout 260 • Mat 4

Josh Most, Berlin, bye

Ben Pernaselli, Athens, pinned, Logan Rhodes, Jefferson Morgan, 1:29

Bout 261 • Mat 3

Casey Willis, Southern Huntingdon, pinned, Zach Stiles, Cambria Heights, 0:10

Bout 262 • Mat 5

Nicholas Wolfe, Freedom Area, pinned, Jarod Webb, Central, 1:27

Bout 263 • Mat 2

Alec Wojnarowski, North Star, pinned, Jason Templer, Burrell, 3:25

Bout 264 • Mat 3

Joe Tinari, North Schuylkill, won by technical fall against, Devin Smith, Northern Garrett, 19-4, 3:59

Bout 265 • Mat 1

Jaydin Vargas, Bedford, pinned, Luke Wirfel, Penn Cambria, 1:35

Bout 266 • Mat 5

285

Hunter Burkett, Hyndman, pinned, Stone Clouser, Tri-Valley, 2:34

Bout 267 • Mat 3

Noah Lynch, Bedford, bye

Jacob Bell, Burrell, won by forfeit, Andrew Wright, Newport

Bout 268 • Mat 4

Jared Berkheimer, Penn Cambria, pinned, Logan Strittmatter, Cambria Heights, 1:50

Bout 269 • Mat 5

Isiah Daniels, Somerset, pinned, Tanner Gaunt, Central Cambria, 2:43

Bout 270 • Mat 2

Fernando Franco, Freedom Area, pinned, Micah Rollan, Northern Garrett, 7:06, UTB

Bout 271 • Mat 2

Cody Rock, Everett, bye

Levi Hoover, Berlin, pinned, Noah Livingston, North Star, 1:39

Bout 272 • Mat 4
Advertisement
Advertisement