106 Placewinners

1st
Kai Burkett
Chestnut Ridge • Freshman
2nd
Damien George
Mount Pleasant • Sophomore
3rd
Grant Kauffman
Newport • Freshman
4th
Eli Brougher
North Star • Sophomore
5th
Trent Valovchik
Burrell • Sophomore
6th
Ian Crouch
Central • Freshman
7th
Gavin Locke
North Schuylkill • Junior
8th
Bailey Poarch
Athens • Freshman

113 Placewinners

1st
Ian Oswalt
Burrell • Freshman
2nd
Devan Blose
Newport • Junior
3rd
Doug Bittner
Mount Pleasant • Senior
4th
Nathan Holderbaum
Chestnut Ridge • Sophomore
5th
Allen Simmons
Cambria Heights • Junior
6th
Jacob Blough
North Star • Junior
7th
Justin Shaffer
Berlin • Sophomore
8th
Kason Smeltzer
Greenville • Junior

120 Placewinners

1st
Kenny Duschek
Freedom Area • Freshman
2nd
Aaron Gelvin
Greenville • Senior
3rd
Brian Dawson
Hyndman • Senior
4th
Isaiah Bryner
Newport • Senior
5th
Gryphon Callihan
Chestnut Ridge • Sophomore
6th
Colin Dunn
South Fayette • Senior
7th
Mathew Emerick
Bedford • Sophomore
8th
Alex Lange
Jefferson Morgan • Freshman

126 Placewinners

1st
Gavin Teasdale
Jefferson Morgan • Senior
2nd
ZJ Ward
Freedom Area • Junior
3rd
Chris Horton
Athens • Senior
4th
Garret Cornell
Everett • Junior
5th
Bryan Gaul
Burrell • Junior
6th
Chase Proudfit
Penn Cambria • Junior
7th
Brady Villa
Tussey Mountain • Junior
8th
Dorian Gonzalez
Newport • Sophomore

132 Placewinners

1st
Austin Burkhart
Athens • Senior
2nd
Alex Miscovich
Mount Pleasant • Senior
3rd
Anthony Corrado
Burrell • Freshman
4th
Cody Brown
Chestnut Ridge • Senior
5th
Bryce Belcher
Berlin • Senior
6th
Austin Broadwater
Meyersdale • Freshman
7th
Josh Agnew
Jefferson Morgan • Senior
8th
Trent Schultheis
Freedom Area • Freshman

138 Placewinners

1st
Tristan Pugh
Berlin • Sophomore
2nd
Liam Flaherty
Everett • Senior
3rd
Scott Miller
Chestnut Ridge • Senior
4th
Brock Talko
Penn Cambria • Senior
5th
Eli Brinsky
South Fayette • Sophomore
6th
Austin Washic
Central Cambria • Junior
7th
Nathan Bilonick
Jefferson Morgan • Senior
8th
Devin Sweat
Athens • Junior

145 Placewinners

1st
Mike Cusick
South Fayette • Senior
2nd
Austin Lee
Berlin • Senior
3rd
Mason Karpinski
Greenville • Junior
4th
Jordan Day
Northern Garrett
5th
Logan Marko
Central • Junior
6th
Chase Eller
Northern Bedford • Senior
7th
Jacob Housel
Bethlehem Center • Junior
8th
Tyler Kirkpatrick
Cambria Heights • Junior

152 Placewinners

1st
Justin McCoy
Chestnut Ridge • Senior
2nd
Corey Christie
Burrell • Senior
3rd
Chase Komara
Freedom Area • Senior
4th
Macen Akers
Everett • Junior
5th
Alex Fouse
Northern Bedford • Junior
6th
Michael Capozzoli
Newport • Senior
7th
Seth Link
Cambria Heights • Junior
8th
David Hartman
Bedford • Senior

160 Placewinners

1st
Joshua Christner
Greenville • Senior
2nd
Jarred Stoy
Penn Cambria • Senior
3rd
Shaun Gates
Burrell • Senior
4th
David Galasso
Athens • Junior
5th
Tristin Guyer
Northern Bedford • Senior
6th
Chance Dull
Bedford • Senior
7th
Ben Yahner
Cambria Heights • Senior
8th
Michael Dedi
South Fayette • Junior

170 Placewinners

1st
Jared McGill
Chestnut Ridge • Junior
2nd
Nate Bradley
Athens • Senior
3rd
Derek Brown
Penn Cambria • Junior
4th
Isaac Thompson
Central Cambria • Junior
5th
Austin Mele
Burrell • Junior
6th
Tanner Krause
Meyersdale • Senior
7th
Austin Mowry
Northern Bedford • Junior
8th
Kolin Walker
Jefferson Morgan • Sophomore

182 Placewinners

1st
Dominic Fundy
Bethlehem Center • Junior
2nd
Kolt Schaeffer
Tri-Valley • Junior
3rd
Austin Crouse
Chestnut Ridge • Junior
4th
Levi Sheeler
North Star • Senior
5th
Ethan Rode
Newport • Sophomore
6th
Garrett Beaulieu
Northern Garrett
7th
Joe Bastaroli
South Fayette • Senior
8th
Tyler Wirth
Northern Bedford • Senior

195 Placewinners

1st
Brenden Calvin
Greenville • Senior
2nd
Hunter Tremain
North Star • Junior
3rd
Brady Herr
Newport • Senior
4th
Bryson Miller
Freedom Area • Junior
5th
Jacob Baker
Bethlehem Center • Junior
6th
Zack Charlesworth
Mount Pleasant • Senior
7th
Logan Propst
Everett • Sophomore
8th
Mark Kurchena
South Fayette • Junior

220 Placewinners

1st
Jacob McMaster
Greenville • Junior
2nd
Walker Klinger
Newport • Senior
3rd
Duane Knisely
Chestnut Ridge • Sophomore
4th
Mason Augustine
North Star • Senior
5th
Jake Walker
South Fayette • Senior
6th
Jon Croft
Central Cambria • Junior
7th
Mason Slahtovsky
Burrell • Junior
8th
Ian Fasano
Mount Pleasant • Freshman

285 Placewinners

1st
Dan Scheib
Tri-Valley • Senior
2nd
Nate Martin
Central Cambria • Senior
3rd
Cody Vokes
Mount Pleasant • Senior
4th
Cody Bogus
Cambria Heights • Senior
5th
Dalton Seace
Chestnut Ridge • Junior
6th
Jalen Stephens
Meyersdale • Freshman
7th
Ryan Weitz
North Schuylkill • Junior
8th
Quentin Franklin
South Fayette • Sophomore
Advertisement
Advertisement