Semifinals

Saturday, March 3, 2018 at 5:00 PM

106

Kurtis Phipps, Norwin, won by major decision against, Brady Sherback, Latrobe, 8-0

Bout 337

Alejandro Herrera-Rondon, Seneca Valley, won by decision against, Carter Dibert, Franklin Regional, 5-1

Bout 338

113

Ryan Sullivan, Shaler, won by decision against, Kyle Burkholder, Hempfield Area, 8-1

Bout 341

Frankie Bonura, Moon, won by decision against, Jordan Watters, West Allegheny, 3-1

Bout 342

120

Logan Macri, Canon McMillan, won by decision against, Darren Miller, Kiski Area, 5-0

Bout 345

Louis Newell, Seneca Valley, won by decision against, Wyatt Henson, Waynesburg Central, 7-1

Bout 346

126

Sam Hillegas, North Hills, pinned, Gabe Willochell, Latrobe, 0:56

Bout 349

Colby Morris, Waynesburg Central, won by decision against, Jacob Ealy, Hopewell, 3-2

Bout 350

132

Colton Camacho, Franklin Regional, pinned, Luca Augustine, Waynesburg Central, 1:32

Bout 353

Nick Coy, Penn-Trafford, won by major decision against, Garrett Reinsfelder, Shaler, 8-0

Bout 354

138

Noah Levett, Kiski Area, won by decision against, Drew Vlasnik, Seneca Valley, 11-4

Bout 357

Jackson Henson, Waynesburg Central, won by decision against, Tim Hritsko, Canon McMillan, 3-1, SV

Bout 358

145

Jobe Chishko, Penn-Trafford, won by decision against, Alexander Hornfeck, Mars, 4-0

Bout 361

Cam Connor, Kiski Area, won by decision against, Nicholas Acuna, Moon, 2-0

Bout 362

152

Jack Blumer, Kiski Area, won by decision against, Luke Kemerer, Hempfield Area, 4-2

Bout 365

Cole Spencer, Pine Richland, won by decision against, Ty McGeary, West Allegheny, 5-3, SV

Bout 366

160

Zachary Hartman, Belle Vernon, pinned, Nick Delp, Kiski Area, 4:23

Bout 369

Gerrit Nijenhuis, Canon McMillan, won by decision against, Luke Stout, Mount Lebanon, 5-1

Bout 370

170

Kyle Homet, Waynesburg Central, won by decision against, Jesse Quatse, Greensburg Salem, 3-1

Bout 373

Scott Joll, Belle Vernon, won by decision against, Jason Montgomery, Bethel Park, 7-2

Bout 374

182

Tim Wallace, Albert Gallatin, won by decision against, Max Shaw, Thomas Jefferson, 7-0

Bout 377

Christian Sequete, Butler, pinned, Justin Hart, Hampton, 4:25

Bout 378

195

Nathan Ansell, Connellsville, won by decision against, Shamil Zaynullaev, Chartiers Valley, 8-7

Bout 381

Nathan Mankey, North Hills, won by decision against, Danny Starr, Kiski Area, 5-2

Bout 382

220

Ian Edenfield, Laurel Highlands, pinned, Ogden Atwood, Armstrong, 0:37

Bout 385

Jake Slinger, Upper Saint Clair, won by decision against, Rocky McGeary, West Allegheny, 5-2

Bout 386

285

Isaac Reid, Kiski Area, won by decision against, Deshawn Butler, Penn Hills, 4-1

Bout 389

Gerald Brown, West Mifflin, won by major decision against, Derek Devine, North Allegheny, 9-1

Bout 390
Advertisement
Advertisement