2nd Round Consolations

Saturday, March 3, 2018 at 3:30 PM

106

Noah Hunkele, Mars, pinned, Clayton Dressler, Butler, 3:54

Bout 281

Jimmy Baxter, Canon McMillan, won by forfeit, Jamie Cambron, Blackhawk

Bout 282

Mason Prinkey, Connellsville, won by major decision against, Nathan Krutules, Thomas Jefferson, 10-0

Bout 283

Hunter Shriver, Waynesburg Central, won by decision against, Ethan Berginc, Hempfield Area, 9-7

Bout 284

113

Dylan Chappell, Seneca Valley, won by major decision against, Dom Giordano, Kiski Area, 10-2

Bout 285

Marino Angelicchio, Latrobe, won by major decision against, Giani Martini, Trinity, 9-1

Bout 286

Kellen Lynch, Thomas Jefferson, won by major decision against, Josh Campbell, Hampton, 9-1

Bout 287

Freddy Junko, North Allegheny, won by decision against, Garrett Thompson, Franklin Regional, 2-1

Bout 288

120

Tyler Kocak, Hampton, pinned, Mario Sarnic, Franklin Regional, 1:53

Bout 289

Nathan Lukez, Pine Richland, pinned, Nathan McMaster, Butler, 2:17

Bout 290

Dylan Keefer, Connellsville, pinned, Brett Ginther, Penn-Trafford, 3:19

Bout 291

Kale Buckiso, Thomas Jefferson, won by decision against, Devyn Giovengo, Montour, 10-4

Bout 292

126

Jason Geyer, Seneca Valley, won by decision against, Ken Hayman, Canon McMillan, 3-1, SV

Bout 293

Logan Seliga, Belle Vernon, pinned, Zack Wright, Hampton, 2:25

Bout 294

Josh Downing, North Allegheny, won by decision against, Mason Franks, Connellsville, 8-3

Bout 295

Zach McCann, Franklin Regional, won by decision against, John Altieri, Norwin, 3-0

Bout 296

132

Donovan McMillon, Peters Township, won by decision against, Daniel Yetsick, Ambridge, 9-5

Bout 297

Zach Macy, Chartiers Valley, won by decision against, Gabe Falo, North Allegheny, 8-1

Bout 298

Dylan Ross, Connellsville, won by default against, Brendan Finnerty, Thomas Jefferson, 3:39

Bout 299

Antonio Amelio, Seneca Valley, won by decision against, Jared Curcio, Kiski Area, 6-0

Bout 300

138

Nate Smith, Franklin Regional, won by decision against, Thomas Kyle, Upper Saint Clair, 3-1, SV

Bout 301

Ty Linsenbigler, Hempfield Area, won by decision against, Jason Miller, Norwin, 2-0

Bout 302

Alex Weber, Thomas Jefferson, won by major decision against, Parker Loera, Bethel Park, 8-0

Bout 303

Colin Franks, Connellsville, won by decision against, Ben Salas, Pine Richland, 7-1

Bout 304

145

Nick Montalbano, Seneca Valley, pinned, Coltin Jezioro, Peters Township, 2:16

Bout 305

Colby Morris, Waynesburg Central, won by decision against, Ian Ewing, Greensburg Salem, 3-0

Bout 306

Tanner Rohaley, Canon McMillan, pinned, Trevor Verkleeren, Hempfield Area, 2:42

Bout 307

Grant Walnoha, Upper Saint Clair, pinned, Jackson Gray, Mount Lebanon, 2:34

Bout 308

152

Nico Marsico, Montour, won by decision against, Dimitri Pihiou, Canon McMillan, 5-0

Bout 309

Trey Howard, Waynesburg Central, won by decision against, Donte Cecchine, Trinity, 12-6

Bout 310

Brock Godzin, Belle Vernon, pinned, James O'Neil, Franklin Regional, 2:48

Bout 311

Hunter Kernan, Bethel Park, won by decision against, Brandon Matthews, Peters Township, 6-2

Bout 312

160

Jon Hoover, North Allegheny, pinned, Dylan McAnulty, Indiana, 0:43

Bout 313

Jake Richardson, Mars, won by decision against, Luke Montgomery, Bethel Park, 8-2

Bout 314

Cole Whitmer, Trinity, won by decision against, Vincenzo Rauso, Central Catholic, 3-0

Bout 315

Luke Ewing, Greensburg Salem, won by technical fall against, Jamil Khalil, Baldwin, 15-0, 3:32

Bout 316

170

Daniel Clements, West Allegheny, pinned, Isaac Robb, Armstrong, 1:31

Bout 317

Luke Mary, Peters Township, won by decision against, AJ Ryan, Indiana, 10-5

Bout 318

Ty Gross, Seneca Valley, won by major decision against, Sean McElhinny, Mars, 17-5

Bout 319

Evan Miller, Canon McMillan, won by decision against, Collin Murray, Kiski Area, 3-2, UTB

Bout 320

182

John Bachar, Penn-Trafford, won by major decision against, Colin Choby, Hempfield Area, 8-0

Bout 321

Eric Green, Knoch, won by decision against, Mason Nicholson, Belle Vernon, 2-1

Bout 322

Logan Pollick, Kiski Area, won by decision against, Xane Stock, Trinity, 6-0

Bout 323

Noah Seeberger, Bethel Park, won by decision against, Nick Faulk, West Allegheny, 9-4

Bout 324

195

Harvey Rauch, Upper Saint Clair, won by decision against, John Siwiak, Seneca Valley, 5-2

Bout 325

Gehrig Hutchison, Baldwin, won by decision against, Justin Cramer, Hempfield Area, 2-0

Bout 326

Alex Donhue, Indiana, pinned, Christian Tanner, Moon, 4:21

Bout 327

John Meyers, Greensburg Salem, won by decision against, Jarrod Rice, Trinity, 8-5

Bout 328

220

Dillon Feretti, Hempfield Area, pinned, Regis Seng, Trinity, 0:26

Bout 329

Saavon Mosby, Knoch, won by decision against, Donovan Cutchember, Fox Chapel, 2-1

Bout 330

Connor Forrest, Hopewell, won by default against, Chad Metikosh, Belle Vernon, 1:41

Bout 331

Ben Grafton, North Allegheny, won by decision against, Andy Mellinger, McKeesport, 5-3

Bout 332

285

Isaiah Vance, Hempfield Area, pinned, Jacob Forrest, Hopewell, 0:56

Bout 333

Corey Dodson, Albert Gallatin, pinned, Jeffery Bonnette, Shaler, 3:55

Bout 334

Nathaniel Hoaglund, Mount Lebanon, pinned, Trent Patrick, Greensburg Salem, 4:20

Bout 335

Giomar Ramos, Canon McMillan, won by decision against, Brent Johnson, Indiana, 1-0

Bout 336
Advertisement
Advertisement