1st Round Consolations

Saturday, March 3, 2018 at ~12:00 AM

106

Clayton Dressler, Butler, won by decision against, Gianni Bertucci, Hopewell, 7-4

Bout 173

Jimmy Baxter, Canon McMillan, won by technical fall against, Jessie Galioto, West Mifflin, 16-1, 4:05

Bout 174

Mason Prinkey, Connellsville, won by decision against, Aaron Robb, Armstrong, 6-1

Bout 175

Hunter Shriver, Waynesburg Central, won by decision against, Tyler Diggins, Moon, 6-2

Bout 176

113

Dom Giordano, Kiski Area, won by major decision against, Thomas Chilelli, Chartiers Valley, 13-0

Bout 181

Marino Angelicchio, Latrobe, won by technical fall against, John MacPherson, North Hills, 16-0, 4:11

Bout 182

Josh Campbell, Hampton, won by decision against, Anthony Salopek, West Mifflin, 5-1

Bout 183

Freddy Junko, North Allegheny, won by major decision against, Nico Williams, Greensburg Salem, 13-4

Bout 184

120

Mario Sarnic, Franklin Regional, won by decision against, Enzo Angelicchio, Latrobe, 5-3

Bout 189

Nathan McMaster, Butler, pinned, AD Nelson, Trinity, 4:41

Bout 190

Brett Ginther, Penn-Trafford, won by decision against, Will Kail, Peters Township, 5-0

Bout 191

Devyn Giovengo, Montour, won by decision against, Frank Gill, Norwin, 3-0

Bout 192

126

Jason Geyer, Seneca Valley, won by default against, Sean McKinney, Mount Lebanon, NT

Bout 197

Zack Wright, Hampton, won by decision against, Jared Brean, Hempfield Area, 7-3

Bout 198

Josh Downing, North Allegheny, won by major decision against, Kameron Grassi, Knoch, 10-2

Bout 199

John Altieri, Norwin, won by forfeit, Justin Perkins, Penn Hills

Bout 200

132

Donovan McMillon, Peters Township, pinned, Gage Galuska, Hampton, 2:09

Bout 205

Gabe Falo, North Allegheny, won by decision against, Tyler Hughes, Greensburg Salem, 2-1

Bout 206

Brendan Finnerty, Thomas Jefferson, won by decision against, Aiden Leshinsky, Mars, 7-0

Bout 207

Jared Curcio, Kiski Area, won by decision against, Ben Yantek, Bethel Park, 4-2, TB2

Bout 208

138

Nate Smith, Franklin Regional, won by decision against, Liam Helon, Hampton, 7-0

Bout 213

Jason Miller, Norwin, won by decision against, Nino Kuntz, Belle Vernon, 4-0

Bout 214

Parker Loera, Bethel Park, won by decision against, Ian Scarberry, Shaler, 2-1

Bout 215

Ben Salas, Pine Richland, won by decision against, Dajauhn Hertzog, Greensburg Salem, 3-1, SV

Bout 216

145

Coltin Jezioro, Peters Township, won by decision against, Jack Codispot, Butler, 9-4

Bout 221

Ian Ewing, Greensburg Salem, won by major decision against, Mason Spears, Franklin Regional, 9-1

Bout 222

Trevor Verkleeren, Hempfield Area, won by decision against, Hunter Milligan, Albert Gallatin, 2-0

Bout 223

Grant Walnoha, Upper Saint Clair, won by technical fall against, Guy DeLeonardis, Knoch, 15-0, 3:14

Bout 224

152

Dimitri Pihiou, Canon McMillan, won by decision against, Conrad Harold, Hampton, 5-0

Bout 229

Donte Cecchine, Trinity, won by decision against, Brendan Hinchberger, Knoch, 13-9

Bout 230

James O'Neil, Franklin Regional, won by decision against, Joseph Williams, Greensburg Salem, 10-4

Bout 231

Brandon Matthews, Peters Township, pinned, Bryce Long, Norwin, 4:56

Bout 232

160

Dylan McAnulty, Indiana, won by decision against, Nico Flati, West Allegheny, 11-4

Bout 237

Luke Montgomery, Bethel Park, pinned, Caleb Lehman, Gateway, 4:02

Bout 238

Cole Whitmer, Trinity, pinned, Justin Hassick, Ambridge, 2:28

Bout 239

Jamil Khalil, Baldwin, pinned, Casper Hinklie, Connellsville, 3:42

Bout 240

170

Isaac Robb, Armstrong, pinned, Dallyn Wood, Hempfield Area, 1:59

Bout 245

AJ Ryan, Indiana, pinned, Jamal Littlejohn, Moon, 2:02

Bout 246

Sean McElhinny, Mars, won by decision against, Chad Scherer, Hampton, 7-0

Bout 247

Collin Murray, Kiski Area, won by decision against, Marcus Taylor, Woodland Hills, 8-3

Bout 248

182

Colin Choby, Hempfield Area, pinned, Zach Carcy, Fox Chapel, 2:08

Bout 253

Eric Green, Knoch, won by decision against, Armand Detore, Norwin, 8-6

Bout 254

Xane Stock, Trinity, pinned, Darnell Johnson, Waynesburg Central, 4:08

Bout 255

Nick Faulk, West Allegheny, pinned, Nevin Matthews, Gateway, 0:59

Bout 256

195

Harvey Rauch, Upper Saint Clair, won by decision against, Riley O'Mara, Bethel Park, 8-7

Bout 261

Justin Cramer, Hempfield Area, pinned, Jacob Traupman, Ambridge, 2:34

Bout 262

Christian Tanner, Moon, won by decision against, Bo Haines, Ringgold, 4-3

Bout 263

John Meyers, Greensburg Salem, won by decision against, Gram Hepner, Armstrong, 6-2

Bout 264

220

Regis Seng, Trinity, won by default against, Troy Kuhn, Kiski Area, NT

Bout 269

Saavon Mosby, Knoch, won by decision against, Dawson Dietz, Hampton, 6-2

Bout 270

Chad Metikosh, Belle Vernon, won by decision against, William Gongaware, Greensburg Salem, 3-1, SV

Bout 271

Andy Mellinger, McKeesport, won by decision against, Miguel Jackson, Pine Richland, 5-3

Bout 272

285

Jacob Forrest, Hopewell, won by forfeit, Kevin Meeder, Seneca Valley

Bout 277

Jeffery Bonnette, Shaler, pinned, Ryan Howard, Waynesburg Central, 1:33

Bout 278

Trent Patrick, Greensburg Salem, pinned, Andrew Versharen, Ringgold, 0:39

Bout 279

Brent Johnson, Indiana, won by decision against, Josh Strobel, Armstrong, 5-1

Bout 280
Advertisement
Advertisement