3rd Round of Consolations

Saturday, February 23, 2019 at ~5:00 PM

106

Luke Geibig, Mount Pleasant, won by decision against, Kace Sabedra, Derry Area, 2-1

Bout 283 • Mat 1

Bryce Beatty, Mount Union, won by decision against, Ambrose Boni, Central Valley, 5-4

Bout 284 • Mat 4

113

Nathan Yagle, McGuffey, won by major decision against, Justin Richey, Quaker Valley, 11-2

Bout 287 • Mat 1

Hunter Walk, Tyrone, won by decision against, Garret Misiura, Glendale, 9-2, SV

Bout 288 • Mat 4

120

Noah Teeters, Mount Pleasant, pinned, Eli Brougher, North Star, 1:51

Bout 291 • Mat 1

Garrett Giedroc, Bald Eagle Area, won by decision against, Roland Mills, Huntingdon, 7-5, SV

Bout 292 • Mat 4

126

Byron Daubert, Forest Hills, won by major decision against, Jett Pattison, McGuffey, 10-0

Bout 295 • Mat 4

ZJ Ward, Freedom Area, won by technical fall against, Damien George, Mount Pleasant, 16-0, 4:25

Bout 296 • Mat 1

132

Donavan Chambers, Ellwood City, pinned, Clayton Royer, Penns Valley, 5:40, SV

Bout 299 • Mat 4

Conner Redinger, Quaker Valley, won by decision against, Bryan Gaul, Burrell, 4-2, SV

Bout 300 • Mat 1

138

Kenny Duschek, Freedom Area, won by decision against, Alex Richner, Moshannon Valley, 3-2

Bout 303 • Mat 1

Ethan Kelly, Westmont Hilltop, won by decision against, Cooper Warshel, Bishop McCort, 7-4

Bout 304 • Mat 4

145

Jake Pail, Freedom Area, won by decision against, Logan Marko, Central, 3-2

Bout 307 • Mat 1

Bob Krug, Forest Hills, won by decision against, Austin Broadwater, Meyersdale, 7-3

Bout 308 • Mat 4

152

Hunter Weitoish, Philipsburg Osceola, won by decision against, Chris Bruce, Elizabeth Forward, 3-2

Bout 311 • Mat 1

Jon Dale, Moshannon Valley, won by decision against, Macen Akers, Everett, 3-2, UTB

Bout 312 • Mat 4

160

Seth Link, Cambria Heights, won by decision against, Kobe Harr, Claysburg Kimmel, 4-2

Bout 315 • Mat 1

Corey Sossong, Portage, won by decision against, Abraham Allebach, Penns Valley, 3-1

Bout 316 • Mat 4

170

Austin Mowry, Northern Bedford, won by decision against, Zachary Rosenberger, St. Joseph's Catholic, 8-1

Bout 319 • Mat 1

Myles Baney, Huntingdon, pinned, Jacob Robertshaw, South Park, 1:48

Bout 320 • Mat 4

182

Garrett Henigin, Blairsville, won by major decision against, Austin Crouse, Chestnut Ridge, 13-2

Bout 323 • Mat 1

Joseph Smychynsky, Penn Cambria, won by major decision against, Richard Feroce, Burrell, 10-1

Bout 324 • Mat 4

195

Geoff Magin, Quaker Valley, won by decision against, Seth Dudurich, Glendale, 12-6

Bout 327 • Mat 1

Trenton Whaley, Bellwood Antis, won by decision against, David Close, Bald Eagle Area, 1-0

Bout 328 • Mat 4

220

Cory Johnston, Glendale, won by decision against, Jacob Baker, Bethlehem Center, 4-0

Bout 331 • Mat 4

Shane Clark, Everett, won by decision against, Marshall Mounts, McGuffey, 6-1

Bout 332 • Mat 1

285

Riley Kemper, Burgettstown, pinned, Trae Kitko, Moshannon Valley, 2:45

Bout 335 • Mat 4

Gerald Comedy, Washington, won by decision against, Matthew Watkins, Tussey Mountain, 9-3

Bout 336 • Mat 1

Sponsors

Please join us in thanking our sponsors.

Advertisement
Advertisement