106 Placewinners

1st
Conner Redinger
Quaker Valley • Freshman
2nd
Joseph Fischer
South Park • Freshman
3rd
Amonn Ohl
St. Joseph's Catholic • Freshman
4th
Ryan Michaels
Elizabeth Forward • Sophomore
5th
Baylor Shunk
Penns Valley • Junior
6th
Nathan Yagle
McGuffey • Freshman

113 Placewinners

1st
Josh Boozel
Mount Union • Senior
2nd
Brock McMillen
Glendale • Freshman
3rd
Ian Oswalt
Burrell • Freshman
4th
Jack Bruce
Blairsville • Junior
5th
Shane Kemper
Burgettstown • Freshman
6th
Edward Huehn
Carlynton • Sophomore

120 Placewinners

1st
Zack Witmer
St. Joseph's Catholic • Freshman
2nd
Tyler Cymmerman
Derry Area • Freshman
3rd
Derrick Christie
Westmont Hilltop • Senior
4th
Byron Daubert
Forest Hills • Junior
5th
Manny Dovshek
Bentworth • Senior
6th
Kenny Duschek
Freedom Area • Freshman

126 Placewinners

1st
Gavin Teasdale
Jefferson Morgan • Senior
2nd
Shawn Broadway
Derry Area • Senior
3rd
Garret Cornell
Everett • Junior
4th
Jett Pattison
McGuffey • Junior
5th
ZJ Ward
Freedom Area • Junior
6th
Brady Villa
Tussey Mountain • Junior

132 Placewinners

1st
Alex Miscovich
Mount Pleasant • Senior
2nd
Donavan Chambers
Ellwood City • Junior
3rd
Jacob Powers
St. Joseph's Catholic • Junior
4th
Anthony Corrado
Burrell • Freshman
5th
Trent Schultheis
Freedom Area • Freshman
6th
Chase Proudfit
Penn Cambria • Junior

138 Placewinners

1st
Caleb Dowling
St. Joseph's Catholic • Sophomore
2nd
Charlie Beatty
Marion Center • Senior
3rd
Braden Swab
Central • Senior
4th
Tristan Pugh
Berlin • Sophomore
5th
Brock Talko
Penn Cambria • Senior
6th
Tyler Feltman
Juniata • Senior

145 Placewinners

1st
Joe Demor
South Side • Senior
2nd
Mike Cusick
South Fayette • Senior
3rd
Tyler Griffiths
Southmoreland • Senior
4th
Austin Lee
Berlin • Senior
5th
Evan Courts
St. Joseph's Catholic • Sophomore
6th
Clayton Dorian
Westmont Hilltop • Senior

152 Placewinners

1st
Justin McCoy
Chestnut Ridge • Senior
2nd
Thayne Lawrence
Frazier • Sophomore
3rd
Tyler Wileman
Juniata • Junior
4th
Corey Christie
Burrell • Senior
5th
Andrew Todaro
Mount Union • Senior
6th
Isaac Krause
Glendale • Junior

160 Placewinners

1st
Jared McGill
Chestnut Ridge • Junior
2nd
Derek Yingling
West Branch • Junior
3rd
Corey Sossong
Portage • Freshman
4th
Shaun Gates
Burrell • Senior
5th
Jarred Stoy
Penn Cambria • Senior
6th
Jaeden Gordon
Central Valley • Senior

170 Placewinners

1st
Robert Patrick
Ligonier Valley • Senior
2nd
Derek Brown
Penn Cambria • Junior
3rd
Jaden Datz
Southmoreland • Senior
4th
Christian Clutter
McGuffey • Junior
5th
Levi Hobson
Chestnut Ridge • Senior
6th
Austin Mele
Burrell • Junior

182 Placewinners

1st
Jonathan Vargo
Bentworth • Junior
2nd
Kyle Myers
West Branch • Junior
3rd
Geoff Magin
Quaker Valley • Junior
4th
Ryder Kocik
Huntingdon • Junior
5th
Luke Shingle
McGuffey • Senior
6th
Austin Crouse
Chestnut Ridge • Junior

195 Placewinners

1st
Bryson Miller
Freedom Area • Junior
2nd
Hunter Tremain
North Star • Junior
3rd
Levi Hockenberry
Mount Union • Senior
4th
Alex Mykut
Huntingdon • Senior
5th
Tyler Stine
Summit Academy • Senior
6th
Dalton Lough
McGuffey • Senior

220 Placewinners

1st
Anthony Walters
Bishop McCort • Senior
2nd
Dominic DeLuca
Derry Area • Junior
3rd
Landon Fisher
Huntingdon • Senior
4th
Jake Ryan
Mount Union • Sophomore
5th
Connor Main
West Greene • Senior
6th
Ryan Mauro
Southmoreland • Junior

285 Placewinners

1st
Bishop McCoy
South Side • Senior
2nd
Josiah Jones
Bishop McCort • Senior
3rd
David Schuffert
Valley • Junior
4th
Nate Martin
Central Cambria • Senior
5th
Cody Vokes
Mount Pleasant • Senior
6th
Kole Winfield
Southern Huntingdon • Junior
Advertisement
Advertisement