Semifinals

Saturday, March 2, 2019 at ~5:00 PM

106

Dante Frinzi, Bethlehem Catholic, won by decision against, Cooper Price, James M Coughlin, 8-4, SV

Bout 225 • Mat 1

Braxton Appello, Easton, won by decision against, Sean Logue, Father Judge, 8-5

Bout 226 • Mat 3

113

Andrew Smith, Nazareth, pinned, Nick Onea, Pottsville, 0:45

Bout 229 • Mat 3

Tal-Reese Flemming, Liberty, won by decision against, Matt Mayer, Bethlehem Catholic, 7-4

Bout 230 • Mat 1

120

Cameron Enriquez, Stroudsburg, won by decision against, Sam Hanley, Northampton, 13-9

Bout 233 • Mat 3

Sean Pierson, Nazareth, won by decision against, Matthew Maloney, Liberty, 8-5

Bout 234 • Mat 1

126

Patrick Gould, East Stroudsburg South, won by decision against, Dillon Murphy, Bethlehem Catholic, 11-5

Bout 237 • Mat 1

Patrick Noonan, Stroudsburg, won by major decision against, David Krokowski, Wyoming Valley West, 13-4

Bout 238 • Mat 3

132

Kenny Herrmann, Bethlehem Catholic, won by decision against, Drew Clearie, Nazareth, 2-0

Bout 241 • Mat 1

Julian Chlebove, Northampton, won by major decision against, Travis Brown, Liberty, 12-3

Bout 242 • Mat 3

138

Dashawn Farber, Nazareth, won by default against, Matt Lackman, Bethlehem Catholic, 4:00

Bout 245 • Mat 1

Devon Britton, Northampton, won by decision against, Steven Storm, Pocono Mountain East, 9-7, SV

Bout 246 • Mat 3

145

Ryan Anderson, Bethlehem Catholic, pinned, Jason Rezac, Liberty, 0:17

Bout 249 • Mat 1

Jagger Condomitti, Northampton, won by major decision against, Caesar Fountain, Father Judge, 15-3

Bout 250 • Mat 3

152

Cole Handlovic, Bethlehem Catholic, pinned, Paul Mastrogiovanni, Bangor, 3:49

Bout 253 • Mat 1

Jeremiah Oakes, Scranton, won by decision against, Michael Kistler, Northampton, 6-4

Bout 254 • Mat 3

160

Connor Herceg, Nazareth, won by decision against, Matt Kidwell, Father Judge, 5-3

Bout 257 • Mat 3

Luca Frinzi, Bethlehem Catholic, won by technical fall against, Luis Morales, Mariana Bracetti, 16-0, 4:49

Bout 258 • Mat 1

170

Lenny Pinto, Stroudsburg, pinned, Brendan Spicer, Father Judge, 0:22

Bout 261 • Mat 3

Caden Wright, Emmaus, won by decision against, Angel Garcia, Mariana Bracetti, 3-2

Bout 262 • Mat 1

182

Steven Newell, Dallas, pinned, Hunter Gill, East Stroudsburg South, 1:03

Bout 265 • Mat 1

Dominic Falcone, Easton, won by decision against, Jeremy Seymour, West Scranton, 6-5

Bout 266 • Mat 3

195

Damen Moyer, Liberty, pinned, Tyler Neglia, Wallenpaupack, 3:30

Bout 269 • Mat 1

Jameel Coles, Northeast, pinned, Jayden Bortz, Northampton, 4:32

Bout 270 • Mat 3

220

Shane Noonan, Hazleton, won by decision against, Andrew Balukas, Easton, 4-1

Bout 273 • Mat 1

Nicholas Nittoli, Bangor, won by decision against, Blake Lambert, Northampton, 8-3

Bout 274 • Mat 3

285

Shawn Henniger, Dallas, won by decision against, Jaden Freeman, Liberty, 4-3, UTB

Bout 277 • Mat 1

Sebastian Khamis, Stroudsburg, pinned, Hunter Werkheiser, Northampton, 8:30, UTB

Bout 278 • Mat 3
Advertisement
Advertisement