Quarterfinals

Friday, March 1, 2019 at ~11:30 PM

106

Cooper Price, James M Coughlin, pinned, Connor Werner, Liberty, 3:09

Bout 85

Dante Frinzi, Bethlehem Catholic, pinned, Josh Jasionowicz, Stroudsburg, 5:40

Bout 86

Braxton Appello, Easton, won by decision against, Austin Fashouer, West Scranton, 10-4

Bout 87

Sean Logue, Father Judge, won by decision against, Ryan Stilgenbauer, Northampton, 10-8, SV

Bout 88

113

Andrew Smith, Nazareth, won by technical fall against, Andrew Howell, Honesdale, 22-6, 4:15

Bout 91

Nick Onea, Pottsville, won by decision against, Luis Vargas, Freedom, 9-3

Bout 92

Tal-Reese Flemming, Liberty, pinned, John Corra, Hazleton, 1:41

Bout 93

Matt Mayer, Bethlehem Catholic, won by major decision against, Dante Iuliano, Saint Joseph's Prep, 18-7

Bout 94

120

Cameron Enriquez, Stroudsburg, pinned, Sean Guinan, Saint Joseph's Prep, 2:44

Bout 97

Sam Hanley, Northampton, won by major decision against, Matthew Weinberg, Archbishop Ryan, 11-3

Bout 98

Matthew Maloney, Liberty, won by major decision against, Bobby Zelinski, Scranton, 17-6

Bout 99

Sean Pierson, Nazareth, won by decision against, Eammon Logue, Father Judge, 9-4

Bout 100

126

Patrick Gould, East Stroudsburg South, won by technical fall against, Jorven Rodriguez, Hazleton, 28-10, 2:33

Bout 103

Dillon Murphy, Bethlehem Catholic, won by decision against, Ethan Szerencsits, Northampton, 3-1

Bout 104

Patrick Noonan, Stroudsburg, pinned, Liam Logue, Father Judge, 1:45

Bout 105

David Krokowski, Wyoming Valley West, won by decision against, Michael Torres, Liberty, 4-0

Bout 106

132

Drew Clearie, Nazareth, won by decision against, JJ White, Wyoming Valley West, 6-3

Bout 109

Kenny Herrmann, Bethlehem Catholic, won by technical fall against, Robert Lawlor, Father Judge, 15-0, 3:42

Bout 110

Travis Brown, Liberty, won by technical fall against, Connor Eck, Archbishop Wood, 17-2, 4:40

Bout 111

Julian Chlebove, Northampton, pinned, Jordan Miale, Crestwood, 4:37

Bout 112

138

Dashawn Farber, Nazareth, won by major decision against, Liam O'Toole, Archbishop Ryan, 15-7

Bout 115

Matt Lackman, Bethlehem Catholic, won by technical fall against, Reynaldo Garcia, Mariana Bracetti, 17-1, 3:27

Bout 116

Devon Britton, Northampton, won by major decision against, Jack Dardia, Delaware Valley, 14-4

Bout 117

Steven Storm, Pocono Mountain East, won by decision against, Jared Johnson, Roman Catholic, 8-7

Bout 118

145

Ryan Anderson, Bethlehem Catholic, pinned, Garrett Walsh, West Scranton, 0:44

Bout 121

Jason Rezac, Liberty, won by decision against, Jonathan Rogge Jr., Martin Luther King, 9-4

Bout 122

Jagger Condomitti, Northampton, won by decision against, Charles Everdale, Hazleton, 2-0

Bout 123

Caesar Fountain, Father Judge, won by decision against, Nathan Stefanik, Nazareth, 13-6

Bout 124

152

Cole Handlovic, Bethlehem Catholic, won by technical fall against, Bryce Molinaro, Hazleton, 21-6, 4:41

Bout 127

Paul Mastrogiovanni, Bangor, won by decision against, Brandon Lawson, Honesdale, 9-5

Bout 128

Michael Kistler, Northampton, won by major decision against, Grigol Khochiashvili, Central, 14-2

Bout 129

Jeremiah Oakes, Scranton, won by major decision against, Jake Dressler, Nazareth, 13-2

Bout 130

160

Connor Herceg, Nazareth, pinned, Lucien Anderson, Central, 2:38

Bout 133

Matt Kidwell, Father Judge, won by technical fall against, Braden Goodman, Pottsville, 15-0, 4:35

Bout 134

Luca Frinzi, Bethlehem Catholic, won by major decision against, Gavin Brazanskas, Delaware Valley, 18-4

Bout 135

Luis Morales, Mariana Bracetti, won by decision against, Gaven Krazer, Easton, 3-0

Bout 136

170

Lenny Pinto, Stroudsburg, won by technical fall against, Quinn Collins, Archbishop Wood, 20-3, 4:00

Bout 139

Brendan Spicer, Father Judge, won by decision against, Cameron Butka, West Scranton, 8-6

Bout 140

Caden Wright, Emmaus, won by decision against, Jake Marnell, Hazleton, 8-2

Bout 141

Angel Garcia, Mariana Bracetti, won by decision against, Isaiah Reinert, Easton, 8-4

Bout 142

182

Steven Newell, Dallas, won by major decision against, Kevin Hennessy, Liberty, 8-0

Bout 145

Hunter Gill, East Stroudsburg South, pinned, Jayson Brielmeier, Hazleton, 5:58

Bout 146

Jeremy Seymour, West Scranton, won by decision against, Riley Gallagher, Northampton, 7-2

Bout 147

Dominic Falcone, Easton, won by major decision against, William Henderson, Delaware Valley, 18-6

Bout 148

195

Tyler Neglia, Wallenpaupack, won by decision against, Max Marrero, Freedom, 3-2, TB2

Bout 151

Damen Moyer, Liberty, won by major decision against, Chase Levey, Nazareth, 14-3

Bout 152

Jayden Bortz, Northampton, won by decision against, J.J. Snyder, Berwick, 8-5

Bout 153

Jameel Coles, Northeast, pinned, Seth Hunsinger, Hazleton, 3:50

Bout 154

220

Shane Noonan, Hazleton, won by decision against, Steven Schott, Nazareth, 3-2

Bout 157

Andrew Balukas, Easton, pinned, Brandon Crusen, Scranton, 4:54

Bout 158

Blake Lambert, Northampton, won by decision against, Brian Finnerty, East Stroudsburg North, 4-1

Bout 159

Nicholas Nittoli, Bangor, won by forfeit, Joel Tricoche, West Scranton

Bout 160

285

Jaden Freeman, Liberty, won by decision against, John Shnipes, Valley View, 3-1

Bout 163

Shawn Henniger, Dallas, pinned, Jase Crouse, Bethlehem Catholic, 2:12

Bout 164

Hunter Werkheiser, Northampton, pinned, RJ Knott, Abington Heights, 3:44

Bout 165

Sebastian Khamis, Stroudsburg, pinned, Shane Repasky, Greater Nanticoke, 5:33

Bout 166
Advertisement
Advertisement