3rd Round of Consolations

Saturday, March 2, 2019 at 5:00 PM

106

Ryan Stilgenbauer, Northampton, pinned, Austin Fashouer, West Scranton, 0:33

Bout 227 • Mat 2

Connor Werner, Liberty, pinned, Josh Jasionowicz, Stroudsburg, 1:33

Bout 228 • Mat 4

113

Dante Iuliano, Saint Joseph's Prep, won by decision against, Emmanuel Santana, Northeast, 2-0

Bout 231 • Mat 2

Luis Vargas, Freedom, won by decision against, Justin Benscoter, Dallas, 4-0

Bout 232 • Mat 4

120

Eammon Logue, Father Judge, won by decision against, Connor Huber, Freedom, 5-3

Bout 235 • Mat 2

Matthew Weinberg, Archbishop Ryan, won by decision against, Beck Hutchison, Hazleton, 5-2

Bout 236 • Mat 4

126

Michael Torres, Liberty, won by decision against, Liam Logue, Father Judge, 2-1

Bout 239 • Mat 2

Ethan Szerencsits, Northampton, won by technical fall against, Jorven Rodriguez, Hazleton, 16-0, 3:53

Bout 240 • Mat 4

132

Sean Marchesano, Archbishop Ryan, won by technical fall against, Connor Eck, Archbishop Wood, 15-0, 4:20

Bout 243 • Mat 2

Bryce Gonzalez, Pottsville, won by decision against, JJ White, Wyoming Valley West, 4-2

Bout 244 • Mat 4

138

Nick Colasurdo, Southern Lehigh, won by decision against, Jared Johnson, Roman Catholic, 9-3

Bout 247 • Mat 2

Liam O'Toole, Archbishop Ryan, won by decision against, James Clacks, George Washington, 9-2

Bout 248 • Mat 4

145

Nathan Stefanik, Nazareth, won by decision against, Charles Everdale, Hazleton, 3-2

Bout 251 • Mat 4

Garrett Walsh, West Scranton, won by decision against, Jonathan Rogge Jr., Martin Luther King, 5-4

Bout 252 • Mat 2

152

Jake Dressler, Nazareth, won by major decision against, Andrew Schneider, Stroudsburg, 11-3

Bout 255 • Mat 2

Brandon Lawson, Honesdale, won by decision against, Bryce Molinaro, Hazleton, 6-4

Bout 256 • Mat 4

160

Gaven Krazer, Easton, pinned, Gavin Brazanskas, Delaware Valley, 1:45

Bout 259 • Mat 4

Braden Goodman, Pottsville, won by decision against, Lucien Anderson, Central, 12-7

Bout 260 • Mat 2

170

Isaiah Reinert, Easton, won by decision against, Joshua Talijan, Liberty, 6-1

Bout 263 • Mat 2

Quinn Collins, Archbishop Wood, pinned, Cameron Butka, West Scranton, 2:32

Bout 264 • Mat 4

182

William Henderson, Delaware Valley, pinned, Riley Gallagher, Northampton, 1:08

Bout 267 • Mat 2

Kevin Hennessy, Liberty, won by major decision against, Liam Jones, Archbishop Wood, 11-0

Bout 268 • Mat 4

195

Seth Hunsinger, Hazleton, won by decision against, J.J. Snyder, Berwick, 5-3

Bout 271 • Mat 4

Chase Levey, Nazareth, won by decision against, Max Marrero, Freedom, 7-1

Bout 272 • Mat 2

220

Brian Finnerty, East Stroudsburg North, pinned, Watoshiwa Moultry, West Philadelphia, 1:42

Bout 275 • Mat 4

Steven Schott, Nazareth, won by decision against, Brandon Crusen, Scranton, 8-3

Bout 276 • Mat 2

285

Cory Border, Parkland, won by decision against, Shane Repasky, Greater Nanticoke, 5-3, TB2

Bout 279 • Mat 4

Jase Crouse, Bethlehem Catholic, won by major decision against, John Shnipes, Valley View, 9-1

Bout 280 • Mat 2
Advertisement
Advertisement