Semifinals

Saturday, February 23, 2019 at ~2:00 PM

106

Johnathan Thomas, Clearfield, won by major decision against, Lane Dellaquilla, Saint Mary's, 14-5

Bout 442

Jacob Umstead, Cranberry, pinned, Caleb Yoder, Shikellamy, 3:12

Bout 443

113

Braden Bower, Williamsport, pinned, Ben Skarbek, Punxsutawney, 0:59

Bout 444

Aiden Gaugler, Selinsgrove, won by decision against, Nolan Barr, Clearfield, 7-2

Bout 445

120

Chandler Ho, DuBois, pinned, CJ Boyer, Selinsgrove, 3:03

Bout 446

Riley Bower, Williamsport, pinned, Karson Kline, Clearfield, 3:48

Bout 447

126

Trenton Donahue, DuBois, pinned, Marco Paropacic, Saint Mary's, 5:52

Bout 448

Carter Dawson, Williamsport, won by decision against, Carter Stanley, Cranberry, 10-3

Bout 449

132

Cade Balestrini, Shikellamy, won by technical fall against, Shawn Matthews, Selinsgrove, 20-1, 4:28

Bout 450

Tyler Dilley, Saint Mary's, pinned, Mitchell Rossey, Cranberry, 0:44

Bout 451

138

Ed Scott, DuBois, pinned, Teague Hoover, Selinsgrove, 0:11

Bout 454

Tylor Herzing, Saint Mary's, won by decision against, Gage Wolfe, Shikellamy, 4-2, SV

Bout 455

145

Dalton Woodrow, DuBois, won by decision against, Nick Crisp, Saint Mary's, 6-0

Bout 458

Caleb Freeland, Clearfield, won by decision against, Drew Balestrini, Shikellamy, 5-2

Bout 459

152

Mark McGonigal, Clearfield, won by major decision against, Owen Mahon, Williamsport, 14-5

Bout 460

Johnny Wittman, Saint Mary's, pinned, Charles Shreffler, Cranberry, 1:18

Bout 461

160

Anthony Robinson, Williamsport, won by technical fall against, Daniel Wry, Cranberry, 16-1, 4:54

Bout 463

Colby Keane, Bradford, pinned, Garrett Starr, DuBois, 3:06

Bout 464

170

Coy Bastian, Selinsgrove, pinned, Jesse York, Cranberry, 2:33

Bout 467

Dillon Keane, Bradford, pinned, Evan Bingaman, Shikellamy, 2:43

Bout 468

182

Jeremy Garthwaite, Saint Mary's, pinned, Garrett Eddy, Punxsutawney, 2:53

Bout 471

Derek Sunafrank, Bradford, pinned, Nick Domico, Clearfield, 5:12

Bout 472

195

Blaise Zeiders, Selinsgrove, pinned, Oliver Billotte, Clearfield, 2:48

Bout 475

Brayden Crocker, Cranberry, pinned, Joshua Miller, Punxsutawney, 2:45

Bout 476

220

Nate Schon, Selinsgrove, won by technical fall against, Charles Crews, Williamsport, 21-6, 4:16

Bout 479

Adam Young, Shikellamy, pinned, Jacob Shuckers, Punxsutawney, 4:42

Bout 480

285

Avry Gisewhite, Clearfield, won by decision against, Trey Wright, Cranberry, 3-1

Bout 481

Alex O'Harah, DuBois, won by decision against, Conell Fain, Shikellamy, 5-3

Bout 482
Advertisement
Advertisement