Preliminaries

Friday, February 22, 2019 at ~9:00 PM

106

Travis Anderson, Pine Grove, bye

William Schwartz, Jim Thorpe, pinned, Tyler Slotterback, North Schuylkill, 4:55

Bout 5

Lukas Ferguson, Lehighton, pinned, George Pultz, Pen Argyl, 2:27

Bout 6

Evan Maag, Notre Dame of Green Pond, bye

Caden Poff, Wilson Area, bye

Cael Markle, Saucon Valley, pinned, Aaron Gardner, Palmerton, 0:07

Bout 7

Carver Moyer, Salisbury Township, won by major decision against, Elijah Dellicker, Northwestern Lehigh, 8-0

Bout 8

Jaryn Hartranft, Catasauqua, bye

113

Mikey Meyers, Williams Valley, bye

Jake Dellicker, Northwestern Lehigh, won by major decision against, Gabe Heaney, Jim Thorpe, 14-2

Bout 9

Blake Sheridan, Wilson Area, pinned, Mason Ferguson, Lehighton, 0:58

Bout 10

Anthony Morello, Notre Dame of Green Pond, pinned, Stephen Klimek, Pen Argyl, 0:15

Bout 11

Christopher Arciuolo, Saucon Valley, bye

Danny Grigas, North Schuylkill, won by decision against, Mason Boltz, Tri-Valley, 11-4

Bout 12

Gabriel Ramos, Palmerton, won by decision against, Cole Brown, Catasauqua, 6-4

Bout 13

David Kreidler, Allentown Central Catholic, bye

120

Ryan Crookham, Notre Dame of Green Pond, bye

Carmen Rawlinson, Wilson Area, pinned, David Miller, Lehighton, 1:34

Bout 14

Preston Bauer, Northern Lehigh, bye

Lucas Buskirk, Pen Argyl, bye

Austin Brett, Catasauqua, bye

Kevin Dyer, Saucon Valley, bye

Mason Brensinger, Northwestern Lehigh, pinned, Austin Givens, Jim Thorpe, 1:21

Bout 15

Gavin Locke, North Schuylkill, bye

126

Brandan Chletsos, Notre Dame of Green Pond, pinned, Kaden Fox, Pen Argyl, 2:42

Bout 16

Benjamin Griffith, Northwestern Lehigh, won by major decision against, Noah Venszl, Pine Grove, 11-3

Bout 17

Randolph Steigerwalt, Tamaqua, pinned, Nathan Ellan, Northern Lehigh, 5:15

Bout 18

Lucas Sangiuliano, Lehighton, pinned, Ryan Gilbert, Saucon Valley, 0:41

Bout 19

Blake Harner, Tri-Valley, pinned, Colby Schaner, Schuylkill Haven, 1:11

Bout 20

Jon DeNato, Palisades, pinned, Bradshaw Henning, Catasauqua, 1:51

Bout 21

Ethan Miernicki, North Schuylkill, pinned, Elijah Pagan-Ocasio, Executive Education Academy Charter, 4:53

Bout 22

Elijah Bundro, Wilson Area, pinned, John Babinsky, Mahanoy Area, 1:31

Bout 23

132

Josh Jones, Saucon Valley, pinned, Michael Sterner, North Schuylkill, 0:55

Bout 24

Dustin Hunara, Wilson Area, won by decision against, Donovan White, Northwestern Lehigh, 7-3

Bout 25

Cesear Rivera, Mahanoy Area, won by decision against, Andrew Eisenhardt, Jim Thorpe, 4-2

Bout 26

Aaron Coccio, Tamaqua, won by decision against, Steven Fritzinger, Lehighton, 9-4

Bout 27

Lorenzo Reto, Pen Argyl, won by major decision against, Zachary Smith, Palisades, 10-0

Bout 28

Dennis Lombardi, Palmerton, pinned, Ayden Ney, Pine Grove, 1:52

Bout 29

Christopher Clifford, Allentown Central Catholic, won by major decision against, Trevor Amorim, Northern Lehigh, 8-0

Bout 30

Joshua Bauman, Notre Dame of Green Pond, won by technical fall against, Alvaro Rios, Tri-Valley, 16-0, 4:05

Bout 31

138

Thomas Spirk, Saucon Valley, bye

Leo Andrewsky, Mahanoy Area, won by decision against, Logan Schwalm, Tri-Valley, 10-6

Bout 32

Attikos Clifford, Allentown Central Catholic, pinned, Ben Wolfe, North Schuylkill, 1:58

Bout 33

Lucas Christman, Palmerton, pinned, Austin Ashenfalder, Pen Argyl, 0:47

Bout 34

Marckis Branford, Wilson Area, pinned, Nathaniel Natal, Salisbury Township, 1:11

Bout 35

Benjamin Haubert, Palisades, won by major decision against, Chase Esterline, Williams Valley, 15-3

Bout 36

Harrison Bernhard, Northwestern Lehigh, pinned, Cole Eberts, Tamaqua, 5:09

Bout 37

Nicholas Vonelli, Notre Dame of Green Pond, pinned, Antonio Lopez, Jim Thorpe, 1:03

Bout 38

145

Andrew Cerniglia, Notre Dame of Green Pond, pinned, Owen Pelonero, Wilson Area, 0:25

Bout 39

Devon Alder, Salisbury Township, pinned, Jacob Strohecker, Tri-Valley, 3:44

Bout 40

Thomas Allison, Mahanoy Area, won by technical fall against, Dylan Gino, Catasauqua, 16-0, 4:00

Bout 41

Chris Whiteman, Lehighton, pinned, Brilynd Madeya, Pen Argyl, 0:33

Bout 42

Nick Rosengrant, Saucon Valley, pinned, Chris Cutrona, North Schuylkill, 1:47

Bout 43

Caleb Sell, Tamaqua, won by decision against, Jack Casciano, Northwestern Lehigh, 9-2

Bout 44

Shawn Gardner, Palmerton, pinned, Christopher Charles, Pine Grove, 1:55

Bout 45

Nathan Haubert, Palisades, pinned, Ahmad Johnson, Jim Thorpe, 0:25

Bout 46

152

Chett Pesta, Williams Valley, bye

Matt Lalik, Palmerton, pinned, Dylan Edwards, North Schuylkill, 1:31

Bout 47

Caleb McDermott, Jim Thorpe, won by decision against, Nick Falls, Schuylkill Haven, 4-0, SV

Bout 48

Ty Csencsits, Saucon Valley, pinned, Sam Stringer, Allentown Central Catholic, 1:33

Bout 49

Anthony Micci, Wilson Area, pinned, Dominic Julian, Tri-Valley, 0:24

Bout 50

Joseph Abidelli, Northern Lehigh, pinned, Zach Fannock, Tamaqua, 5:41

Bout 51

Mason Smeland, Palisades, won by technical fall against, Sam Quick, Mahanoy Area, 15-0, 4:27

Bout 52

Logan Pagotto, Lehighton, bye

160

Matthew Arciuolo, Saucon Valley, bye

Hunter Fierro, Palmerton, won by decision against, Gianni Reto, Pen Argyl, 9-6

Bout 53

Khalid Holland, Tamaqua, pinned, Shawn Sosnoski, North Schuylkill, 2:54

Bout 54

Aaron Heffron, Tri-Valley, pinned, Nick Fayocavitz, Jim Thorpe, 1:16

Bout 55

Dillon Kintzel, Pine Grove, bye

Eric Moyer, Panther Valley, pinned, Ben Krauss, Salisbury Township, 2:45

Bout 56

Williard Dellicker, Northwestern Lehigh, pinned, Colin Timko, Mahanoy Area, 1:07

Bout 57

Derek Berlitz, Notre Dame of Green Pond, bye

170

Kolt Schaeffer, Tri-Valley, pinned, Jayson Vazquez, Executive Education Academy Charter, 0:46

Bout 58

Cayden Trimmer, Wilson Area, won by major decision against, Ryan Havercamp, Northwestern Lehigh, 10-2

Bout 59

Jarrett Hirschbeck, Saucon Valley, pinned, Dylan Gonyo, Palmerton, 1:52

Bout 60

Damion Rodriguez, Northern Lehigh, won by decision against, Austin Winters, Palisades, 1-0

Bout 61

Nate Wickersham, Tamaqua, pinned, Bradley Panto, Catasauqua, 2:42

Bout 62

Alexis Perez, Mahanoy Area, won by decision against, Jared Newhall, Jim Thorpe, 7-1

Bout 63

Richard Fronheiser, Lehighton, won by technical fall against, Kevin Falcon, Allentown Central Catholic, 17-0, 4:00

Bout 64

Isaiah Dejesus, Notre Dame of Green Pond, pinned, Caleb Reiter, Pine Grove, 0:17

Bout 65

182

Adam Marsh, Palisades, bye

Adam Reinhart, Catasauqua, pinned, Hayden Kennemore, Pine Grove, 1:28

Bout 66

Alec Snyder, Wilson Area, pinned, Tucker Klump, Notre Dame of Green Pond, 1:09

Bout 67

Danny Lawrence, Mahanoy Area, pinned, Casey Chamberland, Schuylkill Haven, 0:54

Bout 68

Braydyn Lugardo, Saucon Valley, pinned, Aiden Melber, Palmerton, 0:35

Bout 69

Carson Krell, Tamaqua, pinned, Tyler Taylor, Pen Argyl, 0:25

Bout 70

Tyler Watson, Northwestern Lehigh, pinned, Hunter Knorr, Tri-Valley, 2:48

Bout 71

Austin Williams, Jim Thorpe, bye

195

Colin Fegley, Mahanoy Area, bye

Kendall Herron, Jim Thorpe, pinned, Chris Lucykanish, Palmerton, 0:33

Bout 72

Austin Ashenfalder, Pen Argyl, won by decision against, Cole Warren, Williams Valley, 8-4

Bout 73

Alex Zigenfuss, Lehighton, won by forfeit, Ashton Thomas, Salisbury Township

Bout 74

Austin Wickham, Wilson Area, pinned, Blake Olayo, North Schuylkill, 2:48

Bout 75

Peyton Nuske, Pine Grove, won by decision against, Brandon Eberts, Tamaqua, 2-1, UTB

Bout 76

Dominic Bandle, Northern Lehigh, pinned, Tyler Holt, Tri-Valley, 3:22

Bout 77

Dane Csencsits, Saucon Valley, pinned, Gavin Kreschollek, Palisades, 1:01

Bout 78

220

Ethan Mordaunt, Jim Thorpe, bye

Eshan Swartz, Notre Dame of Green Pond, won by decision against, Christopher Schadle, Pine Grove, 6-5

Bout 79

Mason Miller, Schuylkill Haven, pinned, Jason Hunter, Northern Lehigh, 4:54

Bout 80

Michael Ansbach, Mahanoy Area, bye

Kolby Flank, Wilson Area, bye

Isaiah Juhri, Northwestern Lehigh, won by decision against, Joe Tinari, North Schuylkill, 5-2

Bout 81

Christian Rodriguez, Lehighton, pinned, Zachary Scheirer, Catasauqua, 5:08

Bout 82

Jonah Niesenbaum, Salisbury Township, bye

285

Nickolas Warnke, Saucon Valley, bye

Levonte Bouie, Catasauqua, pinned, Faizan Ali, Williams Valley, 3:41

Bout 83

Aaron Eidem, Panther Valley, pinned, Jared Spalti, Schuylkill Haven, 2:46

Bout 84

Bronson Strouse, Tamaqua, pinned, Sean Rumsey, Pen Argyl, 1:25

Bout 85

Derek Hunter, Jim Thorpe, pinned, Michael Stepp, Palmerton, 0:09

Bout 86

Roger Russell, Wilson Area, pinned, Stone Clouser, Tri-Valley, 3:19

Bout 87

Joshua Schaffer, Northern Lehigh, won by major decision against, Tommy Price, Mahanoy Area, 13-4

Bout 88

Ryan Weitz, North Schuylkill, bye

Advertisement
Advertisement