4th Round of Consolations

Saturday, February 23, 2019 at 6:00 PM

106

Cael Markle, Saucon Valley, won by decision against, Travis Anderson, Pine Grove, 5-4

Bout 285

William Schwartz, Jim Thorpe, won by decision against, Caden Poff, Wilson Area, 2-1

Bout 286

113

Danny Grigas, North Schuylkill, won by decision against, Anthony Morello, Notre Dame of Green Pond, 10-7

Bout 287

Christopher Arciuolo, Saucon Valley, won by decision against, Mikey Meyers, Williams Valley, 3-1, SV

Bout 288

120

Lucas Buskirk, Pen Argyl, pinned, Kevin Dyer, Saucon Valley, 1:39

Bout 289

Gavin Locke, North Schuylkill, won by decision against, Preston Bauer, Northern Lehigh, 7-5

Bout 290

126

Lucas Sangiuliano, Lehighton, pinned, Blake Harner, Tri-Valley, 4:12

Bout 291

Jon DeNato, Palisades, won by decision against, Benjamin Griffith, Northwestern Lehigh, 5-1

Bout 292

132

Aaron Coccio, Tamaqua, won by decision against, Dennis Lombardi, Palmerton, 10-6

Bout 293

Joshua Bauman, Notre Dame of Green Pond, won by decision against, Ayden Ney, Pine Grove, 3-2

Bout 294

138

Benjamin Haubert, Palisades, won by decision against, Lucas Christman, Palmerton, 5-2

Bout 295

Nicholas Vonelli, Notre Dame of Green Pond, pinned, Chase Esterline, Williams Valley, 2:17

Bout 296

145

Chris Whiteman, Lehighton, won by decision against, Shawn Gardner, Palmerton, 7-2

Bout 297

Nick Rosengrant, Saucon Valley, won by major decision against, Thomas Allison, Mahanoy Area, 12-0

Bout 298

152

Ty Csencsits, Saucon Valley, won by decision against, Joseph Abidelli, Northern Lehigh, 3-1

Bout 299

Anthony Micci, Wilson Area, won by decision against, Matt Lalik, Palmerton, 5-0

Bout 300

160

Williard Dellicker, Northwestern Lehigh, pinned, Aaron Heffron, Tri-Valley, 0:22

Bout 301

Dillon Kintzel, Pine Grove, pinned, Khalid Holland, Tamaqua, 0:31

Bout 302

170

Alexis Perez, Mahanoy Area, won by decision against, Damion Rodriguez, Northern Lehigh, 3-2

Bout 303

Nate Wickersham, Tamaqua, won by decision against, Cayden Trimmer, Wilson Area, 5-1

Bout 304

182

Adam Marsh, Palisades, pinned, Carson Krell, Tamaqua, 1:46

Bout 305

Danny Lawrence, Mahanoy Area, won by default against, Austin Williams, Jim Thorpe, 0:00

Bout 306

195

Alex Zigenfuss, Lehighton, won by decision against, Dominic Bandle, Northern Lehigh, 3-2

Bout 307

Austin Wickham, Wilson Area, won by decision against, Kendall Herron, Jim Thorpe, 2-1, TB2

Bout 308

220

Mason Miller, Schuylkill Haven, won by decision against, Christian Rodriguez, Lehighton, 4-1

Bout 309

Jonah Niesenbaum, Salisbury Township, won by decision against, Michael Ansbach, Mahanoy Area, 12-5

Bout 310

285

Nickolas Warnke, Saucon Valley, won by decision against, Roger Russell, Wilson Area, 3-2

Bout 311

Derek Hunter, Jim Thorpe, won by decision against, Levonte Bouie, Catasauqua, 11-4

Bout 312
Advertisement
Advertisement