CementJob
Advertisement

2nd Round Consolations

106

Bout 277 - Bryce Proudfit, Penn Cambria, won by technical fall against Joshua Ackerman, Freedom Area, 15-0, 4:41
Download bout sheet

Gabe Latuch, Berlin, bye

Shane Fink, Northern Garrett, bye

Ian Crouch, Central, bye

Blayke Knauf, Greenville, bye

Noah Broyles, South Fayette, bye

Matthew Davis, Cambria Heights, bye

Zachary Brandis, Central Cambria, bye

113

Bout 278 - Thomas Young, Freedom Area, pinned Zach Reed, Everett, 4:04
Download bout sheet

Dan Lazer, Central Cambria, bye

Bout 279 - Richard LaRosa, Bethlehem Center, won by decision against Jestin Poruban, Penn Cambria, 5-0
Download bout sheet

Bout 280 - Garrett Sturtz, Hyndman, won by major decision against Layne Houck, Bedford, 16-3
Download bout sheet

Bout 281 - Derek Talley, Somerset, pinned Logan Mason, Northern Garrett, 0:27
Download bout sheet

Bout 282 - Camden Leach, Central, pinned Sam Orecchio, South Fayette, 0:15
Download bout sheet

Bout 283 - Danny Grigas, North Schuylkill, won by decision against David Nickson, Athens, 5-2
Download bout sheet

Bout 284 - Nevin Sloan, Tussey Mountain, pinned Lucas Heck, Northern Bedford, 2:19
Download bout sheet

120

Bout 285 - Blake Harner, Tri-Valley, won by decision against Luke Latshaw, Somerset, 7-4
Download bout sheet

Gryphon Callihan, Chestnut Ridge, bye

Bout 286 - Jon Regala, Central Cambria, won by decision against Damian Deihm, North Schuylkill, 12-10
Download bout sheet

Bout 287 - Austin Hribar, North Star, pinned Jaden Perrin, Everett, 2:12
Download bout sheet

Bout 288 - Christopher Pierce, Tussey Mountain, pinned Eyziak Cottle, Northern Bedford, 4:53
Download bout sheet

Bout 289 - Hunter Dively, Claysburg Kimmel, won by major decision against Joey Dignan, Penn Cambria, 16-7
Download bout sheet

Bout 290 - Alex Lange, Jefferson Morgan, won by decision against Colby Christie, Burrell, 7-0
Download bout sheet

Bout 291 - Jesse Harman, Northern Garrett, pinned Mason Daniels, Central, 2:12
Download bout sheet

126

Bout 292 - Gary Loeffler, South Fayette, won by decision against Zach Claycomb, Claysburg Kimmel, 5-1
Download bout sheet

Seth Harbaugh, Chestnut Ridge, bye

Bout 293 - Keaton Furry, North Star, pinned Josh Thomas, Northern Garrett, 3:45
Download bout sheet

Bout 294 - Brandon Holsinger, Central, pinned Will Waltman, Hyndman, 0:58
Download bout sheet

Bout 295 - Brandon Tressler, Berlin, won by major decision against Gavin Habinyak, Bedford, 9-1
Download bout sheet

Bout 296 - Logan McKenzie, Meyersdale, won by decision against Ben Wolfe, North Schuylkill, 5-2
Download bout sheet

Bout 297 - Brady Villa, Tussey Mountain, pinned Dylan Smith, Conemaugh Township, 0:42
Download bout sheet

Bout 298 - Alex Jeffers, Central Cambria, won by decision against Todd Fisher, Bethlehem Center, 6-5, UTB
Download bout sheet

132

Bout 299 - Colton Riley, Tussey Mountain, pinned Bryent Nichols, Hyndman, 1:32
Download bout sheet

Bout 300 - Evan Brennan, Everett, pinned Matthew Shank, Conemaugh Township, 1:58
Download bout sheet

Bout 301 - Austin Broadwater, Meyersdale, pinned Chris Cutrona, North Schuylkill, 2:37
Download bout sheet

Bout 302 - William Davis, Newport, pinned Chase Lacey, Bethlehem Center, 3:38
Download bout sheet

Bout 303 - Logan Schwalm, Tri-Valley, pinned Steven Riskus, Central Cambria, 2:25
Download bout sheet

Bout 304 - Josh Agnew, Jefferson Morgan, won by technical fall against Logan Summerlin, Greenville, 15-0, 2:45
Download bout sheet

Bout 305 - Cameron Ulery, Central, pinned Collin Wilhelm, South Fayette, 3:23
Download bout sheet

Bout 306 - Colton Conner, North Star, won by decision against Brady Clark, Northern Bedford, 6-4, SV
Download bout sheet

138

Bout 307 - Logan Brick, Hyndman, pinned Mikiah Bayus, Bethlehem Center, 4:06
Download bout sheet

Cade Keithley, Claysburg Kimmel, bye

Bout 308 - Nathan Bilonick, Jefferson Morgan, pinned Joe Emanuel, Mount Pleasant, 0:56
Download bout sheet

Bout 309 - Jarrett Kelley, Northern Garrett, pinned Jacob Strohecker, Tri-Valley, 1:47
Download bout sheet

Bout 310 - Drake Gindlesperger, Meyersdale, won by decision against Gage Lewis, Conemaugh Township, 6-3
Download bout sheet

Bout 311 - Devin Sweat, Athens, pinned Donavin Miller, Somerset, 2:46
Download bout sheet

Bout 312 - Logan Lisbon, North Star, pinned Dominic Holmes, Burrell, 1:54
Download bout sheet

Bout 313 - Marshall Kitchen, Cambria Heights, pinned Daniel Capozzoli, Newport, 2:59
Download bout sheet

145

Bout 314 - Cole Pensyl, Hyndman, won by decision against Hunter Knorr, Tri-Valley, 6-2
Download bout sheet

Bout 315 - Chase Eller, Northern Bedford, pinned Ty Claycomb, Chestnut Ridge, 1:30
Download bout sheet

Bout 316 - Nicholas Wolfe, Freedom Area, pinned Ian McMullen, Central Cambria, 2:48
Download bout sheet

Bout 317 - Cole Weist, Tussey Mountain, pinned Noah Linderman, Burrell, 3:56
Download bout sheet

Bout 318 - Lane Younker, Everett, pinned Dylan Edwards, North Schuylkill, 1:54
Download bout sheet

Bout 319 - Colby Vinisky, North Star, pinned Josh Derricott, Conemaugh Township, 1:21
Download bout sheet

Bout 320 - Ty Claycomb, Chestnut Ridge, won by decision against Bryce Niebauer, Penn Cambria, 6-3
Download bout sheet

Bout 321 - Kyle Jones, Mount Pleasant, pinned Dylan Edwards, North Schuylkill, 4:27
Download bout sheet

152

Bout 322 - Riley Vinisky, North Star, won by medical forfeit
Download bout sheet

Jacob Bonadio, Berlin, bye

Bout 323 - David Hartman, Bedford, pinned Kenneth Meyers, Hyndman, 1:19
Download bout sheet

Bout 324 - Malcom Loucks, Central, pinned Hunter Dale, Northern Garrett, 2:49
Download bout sheet

Bout 325 - Lance Smith, Meyersdale, pinned Zachary Hayden, Bethlehem Center, 4:19
Download bout sheet

Dalton Hirt, South Fayette, bye

Braxton Zerbe, Tri-Valley, bye

Bout 326 - Jarred Wilkerson, Greenville, pinned Jordan Woods, Somerset, 1:25
Download bout sheet

160

Bout 327 - Travis Shaffer, North Star, won by major decision against Zach Presock, Mount Pleasant, 10-2
Download bout sheet

Bout 328 - Cole Lingenfelter, Claysburg Kimmel, pinned Lane Kocher, Central, 2:29
Download bout sheet

Bout 329 - Brodie Harbaugh, Chestnut Ridge, won by major decision against Justin Maddich, Jefferson Morgan, 10-1
Download bout sheet

Bout 330 - Justyn DeAngelo, North Schuylkill, won by decision against Luis Saldivar, Everett, 3-2, TB2
Download bout sheet

Bout 331 - Chance Dull, Bedford, pinned Mason Huggins, Newport, 1:35
Download bout sheet

Bout 332 - John Jones, Central Cambria, won by decision against Joseph Berish, Bethlehem Center, 4-1
Download bout sheet

Bout 333 - Lyle Moody, Meyersdale, pinned Mason Pruett, Berlin, 1:18
Download bout sheet

Bout 334 - Brett Johnston, Freedom Area, won by decision against Aaron Luteri, Somerset, 14-8
Download bout sheet

170

Bout 335 - Andrew Kalamasz, Freedom Area, won by decision against Noah Foor, Tussey Mountain, 7-0
Download bout sheet

Bout 336 - Zach Weakland, Cambria Heights, won by decision against Garett Stephenson, North Star, 9-2
Download bout sheet

Bout 337 - Austin Mowry, Northern Bedford, won by decision against Tyler Rios, Somerset, 10-6
Download bout sheet

Bout 338 - Corbin Kessler, North Schuylkill, pinned Eamon Horowitz, South Fayette, 2:16
Download bout sheet

Bout 339 - Clay Hedrick, Everett, pinned Michael Fowkes, Central, 2:26
Download bout sheet

Bout 340 - Brady Bobourchak, Berlin, pinned Noah Schwarz, Claysburg Kimmel, 2:07
Download bout sheet

Bout 341 - Sam Beeman, Northern Garrett, won by decision against Evan Dreucci, Bethlehem Center, 9-4
Download bout sheet

Bout 342 - Alex Shaffley, Mount Pleasant, won by major decision against Matthew Godbout, Newport, 11-3
Download bout sheet

182

Bout 343 - Robert McDowell, North Schuylkill, won by major decision against Corey Jones, Central Cambria, 8-0
Download bout sheet

Garrett Beaulieu, Northern Garrett, bye

Bout 344 - Wasim McClinton, Greenville, pinned Kasen Deterline, Central, 3:12
Download bout sheet

Bout 345 - Jonathan Wolfe, Jefferson Morgan, won by major decision against Owen Biddle, Bedford, 8-0
Download bout sheet

Bout 346 - Josh Most, Berlin, won by decision against Wyatt Clark, Everett, 8-5
Download bout sheet

Bout 347 - Richard Feroce, Burrell, won by decision against Kaleb Hersey, Freedom Area, 6-2
Download bout sheet

Bout 348 - Jon Vough, Athens, pinned Brady Berkey, Somerset, 2:06
Download bout sheet

Bout 349 - Marcus Wirfel, Penn Cambria, won by decision against Evan Ehredt, Cambria Heights, 6-3
Download bout sheet

195

Bout 350 - Luke Driskel, Penn Cambria, won by decision against Nathan Bodenarine, Central Cambria, 5-2
Download bout sheet

Nathan Harvey, Meyersdale, bye

Jason Villegas, Berlin, bye

Colton Moorhead, Burrell, bye

Luke Welsh, Northern Bedford, bye

Anthony Smuro, Conemaugh Township, bye

Nick Thompson, Tussey Mountain, bye

Will Armstead, North Schuylkill, bye

220

Bout 351 - Levi Hoover, Berlin, pinned Javone Hayges, Bethlehem Center, 4:26
Download bout sheet

Cody Rock, Everett, bye

Travis Georg, Northern Garrett, bye

Bout 352 - Mason Slahtovsky, Burrell, pinned Nicolas Hafer, Tussey Mountain, 0:54
Download bout sheet

Bout 353 - Ian Fasano, Mount Pleasant, pinned Joe Tinari, North Schuylkill, 2:15
Download bout sheet

Jay Ebersole, Northern Bedford, bye

Daniel Knotts, Meyersdale, bye

Bout 354 - Nik Gaal, Somerset, won by decision against Nicholas Wolfe, Freedom Area, 7-3
Download bout sheet

285

Bout 355 - Noah Lynch, Bedford, pinned Isaac Kerr, Claysburg Kimmel, 3:58
Download bout sheet

Hunter Burkett, Hyndman, bye

Trey Wilt, Greenville, bye

Bout 356 - Keegan Braund, Athens, pinned Jason Templer, Burrell, 1:29
Download bout sheet

Bout 357 - Micha Rollen, Northern Garrett, pinned Noah Livingston, North Star, 1:26
Download bout sheet

Ronald White, Bethlehem Center, bye

Kyle Guyer, Northern Bedford, bye

Bout 358 - Isiah Daniels, Somerset, won by decision against Fernando Franco, Freedom Area, 4-1
Download bout sheet

Advertisement