CementJob
Advertisement

2nd Round Consolations

106

Bout 163 - Cooper Gilham, Bald Eagle Area, won by technical fall against Colin Smilnak, Hollidaysburg, 17-1, 4:41

Bout 164 - Mike DeCarlo, Carrick, won by decision against Dylan Mayer, Taylor Allderdice, 5-3

Bout 165 - Jacob Brumett, Cathedral Prep, pinned Austin Stugert, Williamsport, 0:52

Bout 166 - Vincent Rinella, Meadville, won by forfeit against Chandler Ho, DuBois

113

Bout 167 - Troy Jacobson, Taylor Allderdice, pinned Eddie Messineo, Saint Mary's, 1:41

Bout 168 - Clayton Leidy, State College, won by decision against Garrett Giedroc, Bald Eagle Area, 5-1

Bout 169 - Jared Zartman, Shikellamy, won by forfeit against Peyton Smay, Clearfield

Bout 170 - Carter Horten, Selinsgrove, pinned Joe Dang, Carrick, 1:44

120

Bout 171 - Jamil Prude, Taylor Allderdice, won by forfeit against Jakai Frazier, Westinghouse

Bout 172 - Derek Burk, Mifflin County, won by decision against Owen Woolcott, State College, 4-3

Bout 173 - Cole Stewart, Bellefonte, pinned Frank Quinones, Shikellamy, 1:24

Bout 174 - Tylor Herzing, Saint Mary's, won by major decision against Scott Kissinger, Selinsgrove, 13-3

126

Bout 175 - Ryan Smith, Bellefonte, pinned Gregory Tettis, Saint Mary's, 0:39

Bout 176 - Joey Taptich, Mifflin County, pinned Layne Reeher, Meadville, 2:46

Bout 177 - Cody Dively, Hollidaysburg, won by decision against Alex Anderson, Warren, 8-2

Bout 178 - Hayden Butterfield, McDowell, won by decision against Jude Pallo, Clearfield, 10-5

132

Bout 179 - Cam Dickey, Williamsport, won by technical fall against Devontey Cunningham, Carrick, 18-3, 2:38

Bout 180 - Andrew Stark, Cathedral Prep, won by technical fall against Donovan Fiscus, Warren, 18-2, 3:00

Bout 181 - Lucas Holderman, Bald Eagle Area, won by decision against Shawn Matthews, Selinsgrove, 10-4

Bout 182 - Logan Wise, Mifflin County, won by decision against Hayden Tettis, Saint Mary's, 9-4

138

Bout 183 - Nathan Swartz, Hollidaysburg, pinned Nathan Barr, Clearfield, 0:31

Bout 184 - Cody Coleman, Central Mountain, pinned John Retherford, Mifflin County, 1:12

Bout 185 - Izek Brooks, Williamsport, pinned Drew Peterman, Selinsgrove, 4:07

Bout 186 - Marques McClorin, Cathedral Prep, won by major decision against Johnny Wittman, Saint Mary's, 9-0

145

Bout 187 - Jack O`Conner, Taylor Allderdice, won by decision against Tarick Smith, Carrick, 9-4

Bout 188 - Ethan Richner, Bellefonte, pinned Brad Motter, General McLane, 0:49

Bout 189 - Deven Abbott, Erie, pinned Alec Bittler, Saint Mary's, 2:26

Bout 190 - Bryce Burgess, Shikellamy, won by decision against Anthony Robinson, Williamsport, 4-2

152

Bout 191 - Jameson Douvlos, Warren, won by decision against Kiyamee Johnson, Westinghouse, 7-2

Bout 192 - Caleb Freeland, Clearfield, won by technical fall against Austin Fairman, DuBois, 15-0, 2:03

Bout 193 - Albert Taylor, Cathedral Prep, won by decision against Brett Mallory, General McLane, 6-5

Bout 194 - Noah Supsic, Shikellamy, won by decision against Alec Dickey, Williamsport, 7-6, TB1

160

Bout 195 - LJ Orbovich, Carrick, won by technical fall against Ta`shawn Taylor, Obama Academy, 19-4, 4:09

Bout 196 - Asher Corl, Central Mountain, pinned Ethan Rossman, Bellefonte, 4:23

Bout 197 - Hunter Wright, Clearfield, pinned Zachary Corp, McDowell, 2:46

Bout 198 - Stone Smith, Punxsutawney, won by forfeit against Tim Beimel, Saint Mary's

170

Bout 199 - Jeremiah Nash, Westinghouse, won by decision against Noah Bielak, McDowell, 6-4

Bout 200 - Colin Allmond, Altoona, pinned Hunter Croman, Selinsgrove, 3:59

Bout 201 - Jack Kaulis, General McLane, won by decision against Liam Stevenson, Warren, 8-3

Bout 202 - Tanner Weaver, Central Mountain, pinned Chase Bower, Williamsport, 2:44

182

Bout 203 - Alex Bielak, McDowell, won by major decision against Brian Allen, Obama Academy, 12-2

Bout 204 - Jacob Krepps, Mifflin County, pinned Eric Schneider, DuBois, 4:45

Bout 205 - Nate Powley, Williamsport, pinned Dominic Caprino, Warren, 2:42

Bout 206 - Gage Sutliff, Central Mountain, won by major decision against James Laird, General McLane, 12-2

195

Bout 207 - Thomas Pollard, Meadville, pinned Joey Arnold, Warren, 2:06

Bout 208 - Tanner Riggle, Central Mountain, pinned Caprice Hall, Erie, 1:32

Bout 209 - Dorian Crosby, Cathedral Prep, pinned Sabiyumva Wilson, Brashear, 3:37

Bout 210 - David Close, Bald Eagle Area, pinned Chris Malicki, Carrick, 1:33

220

Bout 211 - Dominic Sigler, Erie, pinned Mathew Kurelowech, McDowell, 3:44

Bout 212 - Josh Hubler, Philipsburg Osceola, won by major decision against Avry Gisewhite, Clearfield, 13-3

Bout 213 - Kareem Carson, Cathedral Prep, pinned Seth Yarger, General McLane, 2:15

Bout 214 - Mahlik Houtz, Central Mountain, pinned Alex O`Harah, DuBois, 2:55

285

Bout 215 - Jordan Smith, Philipsburg Osceola, pinned Bronson Smith-Price, Mifflin County, 3:21

Bout 216 - Mark Chambers, McDowell, pinned Ethan Williamson, Williamsport, 0:31

Bout 217 - Matt Starr, DuBois, pinned Matthew Hoovler, Erie, 2:46

Bout 218 - Alexander Neal, Punxsutawney, pinned Adam Ritter, Selinsgrove, 2:49

Advertisement