CementJob
Advertisement

Semifinals

106

Bout 393 - Gary Steen, Reynolds, won by decision against Sheldon Seymour, Troy, 7-0

Bout 394 - Patrick Demark, Trinity, won by decision against Conner Redinger, Quaker Valley, 5-0

113

Bout 397 - Brock McMillen, Glendale, won by decision against Beau Bayless, Reynolds, 3-1, SV

Bout 398 - Josh Boozel, Mount Union, won by decision against Wyatt Lutz, Montoursville, 11-4

120

Bout 401 - Jaret Lane, Southern Columbia, won by decision against Zack Witmer, St. Joseph's Catholic, 6-0

Bout 402 - Chase Shields, Bishop McDevitt, won by decision against Isaac Crowell, Fort LeBoeuf, 3-2

126

Bout 405 - Gavin Teasdale, Jefferson Morgan, won by major decision against Austin Burkhart, Athens, 14-5

Bout 406 - Josh Jones, Saucon Valley, won by major decision against Tye Varndell, Cambridge Springs, 10-0

132

Bout 409 - Cole Rhone, Benton, won by decision against Ryan McGuire, Notre Dame of Green Pond, 4-0

Bout 410 - Joe Klock, Muncy, pinned Nathan Higley, Sullivan County, 1:08

138

Bout 413 - Cole Matthews, Reynolds, pinned Charlie Beatty, Marion Center, 1:08

Bout 414 - Caleb Dowling, St. Joseph's Catholic, won by decision against Matt Milbrand, Bloomsburg, 7-2

145

Bout 417 - Nathan Haubert, Palisades, won by decision against Tyler Griffiths, Southmoreland, 3-2

Bout 418 - Kollin Myers, Boiling Springs, won by decision against Caleb Hetrick, Brookville, 8-2

152

Bout 421 - Justin McCoy, Chestnut Ridge, won by major decision against Corey Christie, Burrell, 11-1

Bout 422 - Thayne Lawrence, Frazier, won by decision against Andrew Todaro, Mount Union, 9-5

160

Bout 425 - Caleb Clymer, Northwestern Lehigh, won by decision against Derek Yingling, West Branch, 1-0

Bout 426 - Jacob Kallenborn, Port Allegany, won by decision against Jared McGill, Chestnut Ridge, 8-7

170

Bout 429 - Edmond Ruth, Susquehanna Township, won by decision against Derek Brown, Penn Cambria, 15-9

Bout 430 - Robert Patrick, Ligonier Valley, won by decision against Dalton Group, Susquenita, 6-3

182

Bout 433 - Cody Mulligan, Saegertown, won by technical fall against Matt Lewandowski, Mahanoy Area, 18-3, 5:01

Bout 434 - Julian Gorring, Fort LeBoeuf, won by decision against Gaige Garcia, Southern Columbia, 3-1, SV

195

Bout 437 - Gavin Hoffman, Montoursville, won by technical fall against Bryson Miller, Freedom Area, 17-1, 5:26

Bout 438 - Chase Dull, Bermudian Springs, won by decision against Brenden Calvin, Greenville, 3-0

220

Bout 441 - Anthony Walters, Bishop McCort, won by decision against Jake Ryan, Mount Union, 9-2

Bout 442 - Dominic DeLuca, Derry Area, won by decision against Jacob McMaster, Greenville, 4-2

285

Bout 445 - Dan Scheib, Tri-Valley, won by decision against Josiah Jones, Bishop McCort, 2-1, TB2

Bout 446 - Bishop McCoy, South Side, won by decision against Steven McClure, Curwensville, 4-3

Advertisement